Новини / Рослинництво     03 вересня 2019 15:12

Як сівозміна в господарстві Промінь допомогла подолати ризиковане землеробство

Миколаївське господарство Промінь – це показова модель того, як можна успішно працювати в степовому регіоні, на межі між посушливими і дуже посушливими кліматичними умовами, отримуючи комплексний економічний виграш. Один із головних його інструментів – ефективна сівозміна.

Landlord реалізує проєкт «Молочні ріки Променя», в якому представляє досвід унікального господарства «Промінь», котрому в посушливих погодних умовах вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки тваринницьких господарств України за показниками ефективності.

Господарство «Промінь», у якому обробляється 7000 га землі та утримується 2000 дійних корів, розташоване в селі Воєводське Арбузинського району Миколаївської області, в зоні сумнозвісного ризикованого землеробства.

Проте тут змогли не лише досягти високих показників ефективності, а й поліпшувати природну родючість ґрунтів та підтримувати соціальну сферу в регіоні, створюючи високооплачувані робочі місця. «Промінь» входить до ТОП-3 тваринницьких підприємств України завдяки замкненому виробничому циклу.

Важливий акцент у господарстві роблять на підході до сівозміни. У структурі посівних площ агрономи «Променя» використовують 6 різних сівозмін, що обов’язково передбачають кормові культури.

«Основна культура – кукурудза, під якою зайнято 3200 га, а також люцерна – до 1500 га. Крім того, маємо 900 га соняшника і широкий спектр інших культур, серед яких багато кормових», – розповідає директор господарства «Промінь» Анатолій Остапенко.

Наявність багаторічних трав у сівозміні та внесення органічних добрив на сьогодні слугують своєрідним маркером розвитку господарств, надто на півдні. Щороку в господарстві «Промінь» вносять гній на площі приблизно на 500–600 га, додатково дають ще гноївку на площі 200 га. На такому полі немає проблем із мінеральним живленням. І волога накопичується значно краще, і ґрунт здоровіший, і ущільнень менше.

«Основний тип сівозміни у нас виглядає таким чином: люцерна – озима пшениця – кукурудза на зерно – кукурудза на силос – озима пшениця – соняшник – і знову люцерна» – пояснює головний агроном господарства «Промінь» Дмитро Малий.

Поряд із тим агрономи господарства широко використовують інші культури, насамперед тритикале. Під нього відводиться в середньому 900 га.

«Власне під тритикале потрібно було продумати цілу технологію, адже зібравши його у травні, ми висіваємо післяукісний соняшник. Однак підготувати поле після тритикале дуже і дуже непросто», – ділиться досвідом Дмитро Малий.

Стверджувати, що тваринництво збиткове можна скільки завгодно, але при цьому не забувати про те, що сільське господарство – поняття комплексне, і це чудово розуміють та використовують у господарстві «Промінь».

Відзначимо, що у проєкті «Молочні ріки Променя» представлено кейс унікального господарства «Промінь», котрому в посушливих погодних умовах вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки тваринницьких господарств України за показниками ефективності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також