Новини / Тваринництво     07 вересня 2019 14:22

Доїльні каруселі, теляче містечко та 13500 літрів молока: особливості молочної ферми СФГ «Промінь»

Господарство «Промінь», розташоване в Арбузинському районі Миколаївської області, славиться вмінням вижимати максимум навіть за дуже непростих погодних умов — тамтешня місцевість відома своїм посушливим кліматом. Утім, власникам «Променя» вдалося не просто створити рентабельне сільське господарство, але й побудувати одну з найбільших та найефективніших молочних ферм України.

У спецпроєкті «Молочні ріки Променя» керівник тваринницького напряму господарства «Промінь» розповів про особливості молочної ферми та про те, завдяки чому вдається збирати з кожної корови по 37 л молока на день.

Містечко для телят та доїльна карусель

Однією з головних особливостей ферми на Миколаївщині є так зване містечко для телят. На чималій території розміщені модульні будиночки, де, власне, й живуть тварини. Видовище доволі незвичне для пересічних українців, адже подібний сервіс для худоби можна побачити хіба що за кордоном.

Та найбільш цікавим є процес збору молока. На доїльній каруселі вартістю 1,5 млн євро тварини проводять п’ять хвилин, після чого молоко потрапляє у спеціальні молокопроводи і збирається у спеціальні ємності, майже миттєво охолоджуючись від температури 37 °C до 2,5 °C.

Читайте: Як борона LEMKEN перевернула можливості обробітку ґрунту в господарстві Промінь

Рекордні надої

За словами керівника тваринницького напряму господарства, усьому причиною є генетика та різноманіття кормів.

«Та генетика — це усього лише 20%, а все інше — це якість та кількість кормів. Худобу потрібно годувати, і годувати правильно. Тому у нас така розмаїта сівозміна і понад те: ми запустили власне виробництво комбікормів потужністю 300 т на добу. При цьому при компонуванні комбікормів ми досягли рівня фармацевтичної точності — до 100 г на 1 т. Себто наші корми мають певний лікувальний ефект», — пояснює він.

Добові надої молока у «Промені» сягають 37 л з корови на добу. Відповідно, річні надої від 2000 (!) корів тут є одними з найвищих в Україні та сягають фантастичних показників — 13 500 і більше літрів. Усе молоко відразу ж спрямовується на провідні переробні підприємства. Виходить замкнений цикл: рослинництво та тваринництво надають поштовх одне одному, а разом — сприяють розвитку цілого господарства.

Відзначимо, що у проєкті «Молочні ріки Променя» представлено кейс унікального господарства «Промінь», якому в посушливих погодних умовах вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки провідних тваринницьких підприємств України за показниками ефективності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також