Новини / Рослинництво     05 вересня 2019 14:02

Як борона LEMKEN перевернула можливості обробітку ґрунту в господарстві Промінь

Господарство «Промінь» розташоване в зоні так званого ризикованого землеробства на Миколаївщині, проте тут не лише змогли досягти високих показників ефективності, а й стали поліпшувати природну родючість ґрунтів. Один із ключових чинників успіху – ретельний підбір ґрунтообробної техніки.

Landlord реалізує проєкт «Молочні ріки Променя», в якому представляє досвід унікального господарства «Промінь» – у посушливих погодних умовах йому вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки провідних тваринницьких підприємств України за показниками ефективності.

Досвід вирощування тритикале і намагання отримати гідний другий урожай соняшника зумовили потребу господарства «Промінь» у кардинальному перегляді підходів до обробітку ґрунту. З огляду на це тут обрали для використання коротку дискову борону LEMKEN Rubin 10/700 KUA.

Відмінна якість обробітку ґрунту

Борона LEMKEN Rubin 10/700 KUA на 7 м робочої ширини має 56 робочих органів діаметром 645 мм. Конструкція Rubin 10 розрахована на те, аби навіть за складних умов забезпечити інтенсивне однорідне перемішування пожнивних решток на глибину до 15 см. Такий підхід дає змогу істотно зменшити втрати вологи внаслідок випаровування, а також активізувати процеси нітрифікації в ґрунті.

«Щоб підготувати поле за допомогою борони LEMKEN Rubin 10/700 KUA, нам достатньо одного чи двох проходів. На відміну від багатьох інших агрегатів тут забезпечується повноцінне 100% перекриття завдяки продуманому розташуванню дисків. Тим більш що агресивні диски DuraMaxx розташовані на відстані 12,5 см один від одного. Зазвичай перший прохід ми робимо на глибину 10 см, а другий – трохи глибше, 10–12 см, як і рекомендував виробник. Якість обробітку ґрунту просто відмінна»,– наголошує головний агроном господарства «Промінь» Дмитро Малий.

Найкраща у своїй категорії

За словами директора господарства «Промінь» Анатолія Остапенка, семиметрова борона дає змогу якісно обробляти мінімум 70 га впродовж світлового дня. При цьому показники витрати пального на тракторі з надлишковою потужністю (можна обійтися і 420­сильною машиною) не перевищують 7 л/га. І це на такій стерні, і на такому сухому ґрунті!

Читайте: Як сівозміна в господарстві Промінь допомогла подолати ризиковане землеробство

У господарстві задоволені запасом міцності борони LEMKEN, закладеним у конструкції. Зокрема, це пояснюється підвищеною твердістю сплаву, з якого виготовляються диски борони, а також запатентованим автоматичним захистом від перевантаження.

«Я бачу, що ці диски відпрацюють без заміни не менш ніж 4000–5000 га навіть за найскладніших умов. Що мені подобається: кожен із них базується на окремій стійці. Борона впевнено йде без жодних натяків на бокове зміщення. Це для нас дуже важливо, оскільки із «Рубіном» не потрібно гратися в полі: причепили до трактора – і пішли спокійно працювати»,– стверджує Дмитро Малий.

Головний агроном «Променя» відзначив також зручність регулювання борони LEMKEN – вбудованих відбійних і вирівнювальних штригельних борін для оптимального перемішування і вирівнювання ґрунту і пожнивних решток. Простота регулювання – взагалі фішка LEMKEN, що полегшує роботу й інженерам, й агрономам, і механізаторам.

Досвід господарства «Промінь» показав такі основні переваги борони LEMKEN Rubin 10/700 KUA:

  • якісний і рівномірний обробіток ґрунту
  • низькі витрати пального
  • великий запас міцності
  • простота регулювання
  • зменшення втрати вологи у ґрунті внаслідок випаровування

Уся нова техніка на підприємстві обирається за результатами чесного випробування. І досвід показав, що це правильний підхід.

Відзначимо, що у проєкті «Молочні ріки Променя» представлено кейс унікального господарства «Промінь», якому в посушливих погодних умовах вдалося створити замкнений виробничий цикл та увійти до трійки провідних тваринницьких підприємств України за показниками ефективності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також