Новини / Тваринництво     13 квітня 2023 15:15

На Миколаївщині зведуть сучасний свинокомплекс на 2,5 тисячі голів


Сільськогосподарське підприємство “Промінь” з Миколаївської області планує зведення нового свинокомплексу, який відповідатиме найсучаснішим вимогам утримання поголів’я.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Також у планах господарства є вирощування для власних потреб ремонтних свинок F1. Так, незабаром прибудуть чистопорідні племінні тварини материнських ліній.

Свинокомплекс працює за повним циклом виробництва. Від колишнього радгоспу, правонаступником якого є “Промінь”, у спадок лишилося одне приміщення, але повністю модернізоване: з контрольованим мікрокліматом, вентиляцією, автоматизованим роздаванням кормів, щілинною підлогою.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ще три відгодівельники – сучасні, останній з них уведено в експлуатацію у серпні 2022 року. Четвертий відгодівельник готуються запустити у квітні.

Розвиватися й модернізуватися навіть попри війну господарству допомагає власна сировинна база й комбікормовий завод.

СТОВ за кілька років планує довести чисельність свиноматок до 2,5 тис. голів з нинішніх 750 голів. У збільшенні продуктивності стада ключову роль відводить генетиці. Господарство вирішило перейти на нову для України генетику Genesus.

Нагадаємо, лідером серед промислових свиногосподарств України за поголів’ям станом на 1 січня 2023 року стало СП ТОВ “Нива Переяславщини”. За ним йдуть “Агропродсервіс” та “Аграрна компанія 2004”.

Що нового на ринку свинарства в Україні

Нагадаємо, асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також