Новини    05 квітня 2018 16:28

ФАО: Індекс продовольчих цін зростає другий місяць поспіль


Стійке зростання вартості зерна та молочної продукції штовхає вгору індекс продовольчих цін від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Про це йдеться у матеріалі прес-служби організації. Так, згідно інформації, у березні індекс склав 172,8 пункта, що на 1,1 % вище ніж показники у лютому та на 0,7 % вище у порівнянні з показниками аналогічного періоду минулого року.

«Зниження котирувань на цукор і більшість рослинних олій було більш ніж компенсоване зростанням цін на кукурудзу, пшеницю і більшість молочних продуктів. Згідно з останніми оцінками, світове виробництво зернових досягло рекордно високого рівня в 2017 році – майже 2 646 мільйонів тонн, піднявшись на 33 мільйони тонн в порівнянні з 2016 роком. Однак очікується, що світове виробництво кукурудзи і пшениці в цьому році знизиться», – прогнозують у ФАО.

За даними дослідження, індекс цін на зернові продовжив зростати у березні та в порівнянні з показниками у лютому піднявся на 2,7 % і на 12,1 % у порівнянні з березнем 2017 року.

«Ціни на пшеницю зросли, головним чином, внаслідок побоювань щодо настання несприятливих погодних умов, включаючи тривалу посуху в Сполучених Штатах Америки і холодні дощові погодні умови в деяких частинах Європи. Ціни на кукурудзу ще більше зміцнилися, що було обумовлено поєднанням твердого світового попиту і погіршенням прогнозів на врожай в Аргентині», – повідомили в організації.

Також піднявся на 3,3 % у березні індекс цін ФАО на молочні продукти. Це обумовлено сильним зростанням світового попиту на на масло, сир і незбиране сухе молоко.

А ось показники індексу цін на цукор від ФАО в минулому місяці знизився на 3,4 % в порівнянні з лютневим значенням і на 27,5 % в порівнянні зі своїм значенням в березні 2017 року. Індекс цін на рослинні олії знизився незначно внаслідок падіння цін на соєве, рапсове і соняшникову олію.  Але ціни на пальмову олію зміцнилися. Все через те,  що у планах Європейського союзу є відновити імпорт біодизеля на основі пальмового масла з Індонезії.

«Індекс цін на м’ясо залишився практично незмінним з лютого. Ціни на яловичину ослабли, а ціни на баранину і свинину, навпаки, виросли внаслідок сильного попиту на імпорт, особливо з боку Китаю», – підрахували у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...