Новини / Аналітика     27 жовтня 2022 19:34

Експорт сирів з Європейського Союзу скоротився на 4%

У випадку з Україною обсяг впав до 19,9 тис. тонн

У період січень-липень 2022 року обсяг експортованих з ЄС сирів зменшився з 562,7 тис. шт. тонн до 538,3 тис. тонн, повідомили джерела в ЄС, передає Інфагро.

Це зниження на 4%. Чітко помітно падіння експорту сиру з ЄС до України (-29%) та Китаю (-24%). У випадку з Україною обсяг впав до 19,9 тис. тонн, а у випадку з Китаєм до 19,3 тис. тонн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У розглянутий період експорт до Японії скоротився на 2% до 70,4 тис. шт. тонн, до Швейцарії на 5% до 41,8 тис. тонн. Експорт впав на 3% у  Канаду, Австралію та Марокко.

До яких країн збільшився експорт? Статистика ЄС вказує на Саудівську Аравію: зростання на 5% до 27 000 тонн, і Лівія: обсяг 14,2 тис. тонн (+6%). Також відбулося зростання в Південній Кореї (+2%) до 31,4 тис. тонн.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої

У період із січня по червень 2022 року нещодавній член ЄС Велика Британія експортувала 212,89 тис. тонн сиру, що еквівалентно збільшенню на 6%.

Нагадаємо, внутрішні продажі сиру сповільнилися на тлі масових ракетних обстрілів росією та загального погіршення економічного становища українців.

На Прикарпатті молочна ферма “Мукко” знову випустила у продаж сир з віскі витримкою понад 6 місяців “Старий Стрий”.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Нещодавно на Сумщині відкрилася нова Андріївська сироварня. Наразі власники працюють над розширенням виробництва та створенням нових робочих місць.

Після провального березня імпорт сиру виріс в рази та вже практично сягає довоєнного рівня.

Здорожчання складових собівартості виробництва молока, інфляція та зниження купівельної спроможності зображає всю нестабільність світової економіки та молочного сектору зокрема.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також