Новини    19 липня 2022 19:27

Ситуація на ринку сиру: попит слабкий, пропозиція збільшується

Після провального березня імпорт сиру виріс в рази і вже практично сягає довоєнного рівня

Попит на сир в Україні слабкий, а пропозиція збільшується. Правда зростання цієї пропозиції відбувається лише шляхом імпорту, виробництво вже давно не росте, повідомляє ІНФАГРО.

Занадто високі ціни на сир посприяли відновленню імпорту. Скоріш за все, і самі виробники, і дистриб’ютори, і мережі зроблять висновки і почнуть знижувати ціни. Якщо цінове зниження відбудеться, то і з імпортом конкурувати буде легше. Сир в Європі хоч і подорожчав, його ввезення все одно залишається вигідним. Є над чим подумати вітчизняним сироварам. Після провального березня імпорт сиру виріс в рази і вже практично сягає довоєнного рівня.

Не маючи належного збуту в Україні, провідні вітчизняні сировари шукають можливості реалізації сиру за її межами. І десь це вдається, експорт товару зараз не менший, ніж до війни. І хоча експорт не скорочується, ціни на товар значно нижчі ніж до війни.

Нагадаємо, деякі виробники сиру мусили скоротити виробництво, оскільки спостерігається зниження рівня попиту. Водночас пропозиція продукту не зменшилась, оскільки імпорт швидко відновлюється.

Раніше повідомлялось, що ринок сиру в України починає, хоч повільно, але все ж відновлюється. Сироварам пощастило, що вони були не дуже зав’язані на експорті. Сприяє відновленню і те, що імпорт сиру припинився.

Водночас закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...