Новини / Інвестиції / Технології     08 жовтня 2022 13:34

Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої


Інвестиції від Гейтса отримали компанії Beyond Meat та її найбільший конкурент Impossible Foods.

Американський мільярдер Білл Гейтс останніми роками неабияк захопився пошуком перспективних харчових стартапів для інвестицій. На його думку, галузь альтернативних протеїнів зменшить кліматичну кризу.

Про це пише портал Аgronews.

Американський стартап Nobell Foods за підтримки Гейтса до кінця 2022 року планує дебютувати з веганською моцарелою та сиром чеддер, які плавляться як справжній тваринний сир. Загальний обсяг фінансування стартапу на сьогодні уже склав 100 млн доларів. Nobell Foods займається програмуванням соєвих бобів для виробництва казеїну – молочного білку. Саме він допомагає сиру плавитися, розтягуватися та зберігати свій смак.

Окрім Nobell Foods, бізнесмен інвестував в десятки інших стартапів. Інвестиції отримала компанія Nature’s Fynd, яка ферментувала за допомогою грибів рослинний білок Fy. У 2021 році компанія отримала дозволи регуляторних органів і зараз продає веганські котлети до сніданку на Whole Foods Market.

Мільярдер фінансував також виробництво клітинного м’яса Upside Foods. Цей стартап одним із першим відмовився від використання у технології надзвичайно вартісної фетальної бичачої сироватки.

Ще 226 млн доларів отримав виробник рослинного м’яса Motif FoodWorks. Він створив білок HEMAMI, який надає продуктам справжній м’ясний смак. Аналоги свинини, курятини та яловичини прогнозовано з’являться на ринку наступного року.

Нагадаємо, сир із сої вживають вегани, люди з алергією на лактозу і віряни в піст. Цей продукт – справжній порятунок любителів сиру на дієті, адже його калорійність набагато нижча, ніж у молочних сирів – 75 калорій на 100 грамів. У ньому присутні вітаміни А і Е, фолієва кислота, залізо, антиоксиданти. Ізофлавон, який міститься в сої, вкрай корисний для жіночого здоров’я і профілактики раку грудей, а також знижує ризик розвитку серцевих захворювань.

Білл Гейтс – американський мільйонер і філантроп, один з найбагатших людей світу. Останнім часом переймається проблемами клімату, генної інженерії в сільському господарстві та відновлюваної енергетики. Його інвестиції у ці галузі становлять мільярди доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також