Новини / Технології     07 травня 2023 20:54

Дослідження: Штучний фотосинтез перетворює CO2 на їжу

Дослідники успішно розробили метод синтетичного виробництва харчового білка за допомогою типу штучного фотосинтезу

Дослідники з Технічного університету Мюнхена розробили екологічно чистий метод створення незамінної амінокислоти L-аланіну з CO2. У процесі використовується штучний фотосинтез, який перетворює CO2 на метанол, а потім на L-аланін. Новий метод вимагає менше місця, ніж традиційне сільське господарство, акцентуючи потенціал поєднання біоекономіки та водневої економіки для більш сталого майбутнього, передає scitechdaily.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Забезпечення продовольства постійно зростаючому світовому населенню та водночас захист навколишнього середовища часто є суперечливими цілями. Нині дослідники Мюнхенського технічного університету (TUM) успішно розробили метод синтетичного виробництва харчового білка за допомогою типу штучного фотосинтезу. Промисловість кормів для тварин є основною рушійною силою високого попиту на великі обсяги харчового білка, який також підходить для використання в продуктах-замінниках м’яса.

Групі під керівництвом професора Фолькера Зібера з TUM Campus Straubing for Biotechnology and Sustainability (TUMCS) вдалося виробити амінокислоту L-аланін, важливий будівельний блок білків, зі шкідливого для навколишнього середовища газу CO2. Їх непрямий біотехнологічний процес містить метанол як проміжний продукт. Досі протеїн для годування тварин зазвичай вироблявся в південній півкулі з великою потребою в сільськогосподарських площах і негативними наслідками для біорізноманіття.

CO2, що видаляється з атмосфери, спочатку перетворюється на метанол за допомогою екологічної електроенергії та водню. Новий метод перетворює цей проміжний продукт на L-аланін у багатоступінчастому процесі з використанням синтетичних ферментів; метод надзвичайно ефективний і дає дуже високі врожаї. L-аланін є одним з найважливіших компонентів білка, який необхідний для харчування як людей, так і тварин.

Порівняно з вирощуванням рослин, цей метод вимагає набагато менше місця для створення такої ж кількості L-аланіну, коли використовується енергія від сонячних або вітрових джерел. Більш ефективне використання простору означає, що своєрідний штучний фотосинтез можна використовувати для виробництва тієї ж кількості харчових продуктів на значно меншій кількості гектарів. Це відкриває шлях для зменшення екологічного сліду в сільському господарстві, – пояснює професор Зібер.

Нагадаємо, в Ісландії відкрили найбільший у світі завод “Орка” з відкачування вуглекислого газу із земної атмосфери.

Charoen Pokphand Foods випустила 23 категорії свіжих яєчних продуктів, які були сертифіковані “Зменшення глобального потепління” — це перші яйця, які отримали таку позначку в Таїланді.

У Китайській нафтохімічній корпорації (Sinopec), найбільшому нафтопереробному підприємстві країни, заявили про завершення будівництва першого в країні проєкту уловлювання, утилізації та зберігання вуглецю мегатонного масштабу.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також