Новини    14 лютого 2022 14:08

Замінює 9 млн дерев. У Китаї спорудили уловлювач вуглецю мегатонного масштабу

Передбачається, що завдяки запуску проєкту вдасться скоротити викиди вуглекислого газу на 1 млн тонн на рік, що еквівалентно ефекту від висадки 9 млн дерев

У Китайській нафтохімічній корпорації (Sinopec), найбільшому нафтопереробному підприємстві країни, заявили про завершення будівництва першого в країні проєкту уловлювання, утилізації та зберігання вуглецю мегатонного масштабу, повідомляє “Сіньхуа“.

Очікується, що завдяки реалізації проєкту вдасться скоротити викиди вуглекислого газу на 1 млн тонн на рік, що водночас еквівалентно ефекту від посадки майже 9 млн дерев.

Проєкт реалізували нафтохімічною компанією Sinopec Qilu спільно з дочірніми підприємствами корпорації: Sinopec Qilu та нафтовим родовищем Sinopec Shengli.

Технологія захоплення, утилізації та зберігання вуглецю відіграє основну роль у скороченні викидів вуглекислого газу. З її допомогою вуглекислий газ, що утворюється в результаті виробничої діяльності, утримується для використання в інших технологічних процесах або поміщається на зберігання.

Важливо зауважити, що Китай взяв на себе зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності – до 2060 року.

Нагадаємо, виступ глави КНР Сі Цзіньпіна Climate Action Summit у 2020 році став важливою подією, оскільки він оголосив, що до 2030 року країна скоротить емісію вуглекислого газу більш ніж на 65%. Також до цього терміну збільшиться потужність вітрових і сонячних станцій з 415 ГВт (на кінець 2019) до 1200 ГВт.
У вересні 2020 року Китай оголосив про намір досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року, і виступ глави КНР став першим натяком на те, як саме країна збирається прийти до наміченої мети.

Нагадаємо, в Ісландії вже почав працювати найбільший у світі завод, який відкачує вуглекислий газ безпосередньо з повітря та відкладає його під землю.

Landlord раніше повідомляв про те, що глобальне потепління зіграє на користь Україні.

Також повідомлялось, що Кабінет міністрів Німеччини затвердив проєкт пакета заходів щодо захисту клімату. Нова програма буде найбільшою з усіх кліматичних пакетів, що впроваджувалися в країні дотепер. Зокрема на зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу до 2023 р. з бюджету виділять 54 млрд євро.

Окрім цього, Німеччина наполягає на веденні нового вуглецевого податку на кордоні ЄС, що накладатиметься на імпортовані продукти сільського господарства.

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...