Новини    14 березня 2023 19:02

Для розширення експортного потенціалу: Sunolta інвестувала у зерновий термінал

Інвестуючи у портові активи Sunolta реалізує стратегію розширення логістичних потужностей

Sunolta інвестувала у придбання технологічних потужностей з перевалки зернових культур на експорт у терміналі, що знаходиться на території Одеського морського торговельного порту, повідомляє пресслужба групи компаній Sunolta.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Інвестуючи у портові активи Sunolta реалізує стратегію розширення логістичних потужностей, значно посилює позиції на аграрному ринку, забезпечує стабільність бізнесу та мінімізує ризики експорту власної продукції.

Група компаній при експорті зернових культур зможе отримувати стивідорні послуги шляхом власних потужностей, зменшуючи тим самим вплив зовнішніх кон’юнктурних факторів на ринку.

У 2022 році через повномасштабну агресію російської федерації робота портів в Україні була зупинена. Збіжжя експортували лише шляхом колісних перевезень (автотранспортом або потягами). Значна кількість аграрної продукції залежувалася на зберіганні, псувалася та згодом знищувалася.

Щобільше, у грудні минулого року спалахнула публічна юридична суперечка між GNT Group та кредиторами компанії навколо зернового термінала “Олімпекс Купе Інтернейшнл”. Сторони конфлікту заявили про можливі перебої у роботі зернового термінала, що поставило під загрозу відвантаження аграрної продукції Sunolta, яка користувалась послугами цього терміналу в Одеському порту.

Враховуючи сукупність цих обставин, група прийняла рішення інвестувати у зерновий термінал та розширити експортний потенціал шляхом власних логістичних потужностей.

Купівля у частини кредиторів портових потужностей “Олімпекс Купе Інтернейшнл” дозволяє Sunolta безперебійно отримувати повний комплекс стивідорних послуг при експорті власної продукції.

Також група розглядає можливість подальшого інвестування у розширення логістичних потужностей в Одеському порту, в тому числі шляхом викупу іншого майна ТОВ “Олімпекс Купе Інтернейшнл”, яке знаходиться в заставі у кредиторів.

Довідка. Група компаній Sunolta понад 25 років займається експортною та внутрішньою торгівлею, виробництвом та наданням логістичних послуг на аграрному ринку. Виробничий та торговий асортимент аграрної продукції складається з насіння соняшнику, пшениці, гороху, соняшникової олії, борошна, паливних пелет з лушпиння соняшнику тощо. У складі групи Sunolta – підприємства з виробництва олії та борошна.

Нагадаємо, у лютому 2023 року “Кернел” придбав зерновий термінал у порту Рені. Термінал має склади з одночасною потужністю зберігання 12 тис. т. Це придбання є частиною стратегії компанії щодо забезпечення резервних варіантів у випадку блокування чорноморських портів, якщо “зернова угода” не буде продовжена у березні 2023 року.

Компанія “Алмейда Груп” побудувала перевантажувальний зерновий термінал на станції Вадул-Сірет, що на кордоні з Румунією.

У Румунії мають намір побудувати новий сучасний зерновий термінал у порту Констанца. Портовий оператор Socep вже розпочав необхідні для цього процедури.

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...