Новини    06 березня 2023 19:34

“Кернел” придбав зерновий термінал у Рені

Термінал має склади з одночасною потужністю зберігання 12 тис. т. Це придбання є частиною стратегії компанії щодо забезпечення резервних варіантів у випадку блокування чорноморських портів

Агропромислова компанія “Кернел” у першому півріччі 2023 фінансового року отримала $370,3 млн чистого прибутку, що на 13% менше за аналогічний період роком раніше, повідомляє agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Виторг компанії скоротився на 41% — до $1,9 млрд. Валовий прибуток за звітний період склав $467,4 млн (-31%), операційний прибуток — $386,8 млн (-22%). Показник EBITDA скоротився на 22% і становить $446 млн.

У лютому 2023 року компанія придбала зерновий термінал у порту Рені. Термінал має склади з одночасною потужністю зберігання 12 тис. т. Це придбання є частиною стратегії компанії щодо забезпечення резервних варіантів у випадку блокування чорноморських портів, якщо “зернова угода” не буде продовжена у березні 2023 року. В порту Рені для розширення перевантажувальних потужностей будуть залучені інвестиції USAID, який погодився закупити та поставити обладнання, необхідне для такого розширення.

Компанія також завершила угоду щодо продажу деяких суб’єктів господарювання, які обробляють 134 тис. га сільгоспугідь, разом з інфраструктурою, технікою та оборотним капіталом, згідно з попередньою домовленістю у квітні 2022 року.

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу “Кернел” вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...