Новини / Логістика     20 лютого 2023 17:59

На кордоні з Румунією Алмейда Груп побудувала перевантажувальний зерновий термінал

Перші відправки зі збіжжям з новозбудованого термінала відбулися вже 1 травня 2022 року

Компанія “Алмейда Груп” побудувала перевантажувальний зерновий термінал на станції Вадул-Сірет, що на кордоні з Румунією, повідомляє Latifundist.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

До цього в компанії оперували зерновими елеваторами та терміналами в Луганській і Харківській областях, але через війну втратили майже всі свої активи. Після чого в компанії було прийняте рішення щодо будівництва власного перевантажувального комплексу на кордоні з ЄС.

Перші відправки зі збіжжям з новозбудованого термінала відбулися вже 1 травня 2022 року, спочатку вивозили зерно з Харківської області, бо цей регіон знаходиться в зоні ризику. В Харківську область також вивозили зерно й клієнти-аграрії з Луганщини та Донеччини.

Спочатку спробували варіант, коли аграрій сам до них везе вантаж. Та досить скоро від нього відмовилися. На станції відбувався хаос: вагони їхали не контрольовано та не тими групами. Через це відбувалися простої,— йдеться у матеріалі.

Згодом в компанії прийняли рішення самостійно експедувати вантажі, зараз компанія сама відвозить вантаж з точки А в точку Б.

Проте є одна умова: вони візьмуть вантаж, якщо той буде не менше 1600 тонн. Саме стільки потрібно, щоб вагони їхали складом і прийшли на станцію одномоментно. Тому тим аграріям, які не мають такої кількості збіжжя, рекомендують кооперуватися зі своїми колегами.

Нагадаємо, у Румунії мають намір побудувати новий сучасний зерновий термінал у порту Констанца. Портовий оператор Socep вже розпочав необхідні для цього процедури.

Біля кордону Угорщини з Україною розпочав роботу найбільший у Європі наземний контейнерний термінал, метою якого є збільшення постачання українського зерна через Угорщину до портів Адріатичного моря.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також