Про це повідомляє Інфо-Шувар.
Лише 5 із 500 виробників лохини в Україні мають сертифікат Globl Gap, що дозволяє експортувати продукцію до країн ЄС. Решта садівників планують продавати лохину в Молдову і Білорусь, в яку у 2018 р. було поставлено майже третину зібраного в Україні врожаю цієї ягоди. Проте цьогорічні можливості експорту лохини поки що чітко не окреслені.
Читайте: Як створити кооператив: покрокова інструкція
Якщо надії на експорт не справдяться, то вся лохина залишиться на внутрішньому ринку, і ціна на неї становитиме 40–60 грн/кг. Такі прогнози висловлює Олег Босий, співзасновник розсадника «ФруТек».
Хоча через низьку температуру сезон збирання лохини в Україні відкладається приблизно на тиждень, урожайність ягоди очікується вища, ніж торік. За словами Олега Босого, урожай лохини в Україні цього року становитиме близько 4,6 тис. т, що 20% більше, ніж у 2018-му.
Експерти говорять про те, що лохина – це одна з трьох ягід, які найбільше подешевшали минулого року. Оскільки з кожним роком зміцнюється тенденція до зниження ціни на внутрішньому ринку (через збільшення пропозиції від дрібних виробників), утримувати позиції українським ягідникам буде складно.
«Ціни поточного сезону можуть особливо розчарувати українських виробників, які запропонують ринку ягоду із високою собівартістю або ягоду низької якості», – відзначає видання.
Landlord раніше повідомляв про те, що цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!