Новини    04 березня 2023 11:10

Через війну понад п`ять мільйонів українських земель непридатні для використання


В Україні понад 5 млн га земель сільськогосподарського призначення неможливо засіяти через те, що вони заміновані, забруднені вибухонебезпечними залишками або ж на них тривають бойові дії.

Про це повідомив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, передає пресслужба парламенту.

За словами народного депутата, внаслідок бойових дій колосальні площі земель поки непридатні до використання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“За останньою інформацією від ОВА , йдеться про близько 5 мільйонів гектар земель с/г призначення, які потребують обстеження, та можуть бути забрудненими”, — повідомив він.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики зауважив, що через замінування або наявність у землях с/г призначення небезпечних предметів їх неможливо засіяти і це напряму впливає на продовольчу стабільність країни.

“Наше першочергове завдання за допомогою міжнародних партнерів створити умови для розмінування землі малих та середніх аграріїв, які не мають можливостей зробити це самостійно”, – наголосив він.

Читайте також: Компанія “Нібулон” стане оператором з розмінування територій

Гайду нагадав, що представники Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) планують на 2023 рік виділити близько 50 мільйонів доларів на закупівлю механізованих засобів розмінування та підготовку операторів таких засобів. Їх використовуватимуть для очищення забруднених вибухонебезпечними предметами українських територій.

Раніше міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування під головуванням першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко розпочала роботу.

Нагадаємо, мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...