Новини / Рослинництво     14 квітня 2020 12:39

До 40 т/га: новий сорт картоплі Солоха підриває український ринок

Селекціонери НААН вивели новий сорт картоплі - Солоха. Наразі він успішно адаптовується на півдні України і вже зацікавив фермерів, які охоче закуповують насіння. Зі слів науковців, Солоху можна вирощувати двічі на рік, отримуючи врожай до 40 т/га.

Зі слів заступника директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва інституту картоплярства Миколи Фурдиги, завдяки незвичайному кольору аграрії охоче закуповують його насіння, кажуть, що новий сорт може давати по два врожаї на рік, по 40 т/га.

Заступник директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва інституту картоплярства Микола Фурдига ділиться порадами щодо посадки картоплі.

«Картопля не проросте в холоді та при посусі. Вологи в землі мало, ще є надія на березневі дощі. Краще пригальмувати ріст паростків. Розкласти картоплю в коморі, тонкі проростки обламати. З них врожаю не вийде. Нові виростуть товстіші. Також слід викинути картоплю, що вкрилася сухою гниллю», — розповідає Микола Фурдига.

З його слів, в умовах зміни клімату українцям треба переходити на посухостійкі сорти картоплі. Вони майже не реагують на нестачу вологи в повітрі та ґрунті. В інституті вивели такі — Княгиня і Случ.

«В Україні цього року бракує якісної насіннєвої картоплі. Перед купівлею слід перевірити сертифікати якості. Бо можна залишитися без грошей і хорошого насіння для наступного року», — зауважив науковець.

Джерело: сайт НААН

Раніше повідомлялося, що під час карантину в Україні здорожчала картопля на 50%.

Читайте також