Новини / Садівництво     03 лютого 2019 09:53

Вирощування органічних ягід. Що варто знати фермеру

Найчастіше серед проблем, що виникають у фермера-початківця, який вирішив зайнятися вирощуванням органічних ягід трапляються бізнесові та економічні проблеми. Бізнесові: відсутність прогнозів щодо цін на продукцію та значні затрати на старті. Економічні: збільшення витрат на виробництво через залучення ручної роботи, низький врожай. Однак, ці проблеми можна мінімізувати.

Про це повідомляє EastFruit.

Експерти рекомендують фермеру-початківцю для вирощування органічних ягід, насамперед, розібратися та визначитися із сортом. Також обрати тип ґрунту, який найоптимальніше підійде обраному сорту та написати бізнес-план, в якому продумати ризики та шляхи виходу з них.

Під час відбору сорту, варто керуватися такими правилами:

  • сорт обраної ягоди має підійти під бізнес-модель, тип збору врожаю та кліматичні умови;
  • має бути стійким до хвороб;
  • бути високопродуктивним;
  • отримати щодо нього відгуки від трьох органічних ягідників;
  • контролювати посадковий матеріал у розсаднику.

«Щоб відійти від так званої «сезонної» роботи, варто висаджувати декілька культур з різним часом дозрівання. Так розширяться можливості для послідовної реалізації», – пояснює Микола Биков, агроконсультант з органічного виробництва.

Читайте18 тонн з гектара – як збирають лохину в Чилі

Також надзвичайно важливим є місце для вирощування ягід. Плантація не має розташовуватися на підвищеннях (3…5°). Навколо неї обов’язково повинні бути захисні насадження. Сама земля має бути гарно дренованою. Варто стежити за тим, аби був достатній рівень рН – якщо від 7,5 до 8,0, то врожаї можуть бути низькими. Гумусу має бути не менше 2%. Також важлива наявність фосфору, калію та кальцію.

Крім того, експерти наголошують на важливості системи поливу – найкраще, аби це була крапельна технологія. Аби забезпечити якісний полив варто:

  • підвести електроенергію до плантації;
  • пробурити джерело або викопати штучне озеро;
  • встановити фільтрувальну станцію;
  • підвести воду до кущів ягід.

Читайте40 тонн з гектара – лайфхаки з вирощування суниці в Чилі

Для боротьби зі шкідниками спеціалісти радять використовувати біопрепарати, які подавати через поливну систему, та обприскувати ними листя.

Також кількість врожаю допоможе підвищувати щорічне збагачення ґрунту компостом, попелом чи природніми матеріалами.

Як раніше повідомляв Landlord, житомирська компанія, яка виробляє лохину під брендом «iBerry», планує влітку запустити на плантації робота для збору ягід.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також