На польсько-українському кордоні у чергах перебувають близько 2,9 тисячі вантажівок. Як зазначив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач на трьох пунктах пропуску у неділю було лише 15 страйкарів, що означає, що десяток людей блокують тисячі авто.
“На жаль, блокування продовжується на трьох напрямках. Нагадаю, це пункти пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова” і “Рава-Руська – Гребенне”. Станом на ранок, за тою інформацією, яку ми маємо від польських колег, в чергах на території Польщі в напрямку України перебуває близько 2900 вантажних транспортних засобів. Найбільше напроти Краківця – 1200, навпроти Ягодина – це десь 1100 вантажівок і навпроти Рави-Руської – близько 600″, — повідомив він у Facebook.
“Це ж бачать водії. Тобто приїзд команди міністерства впливає на те, скільки транспортних засобів вирішують пропускати відповідні служби та протестувальники”, — зазначив він.
Нагадаємо, у понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.
Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.
Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.
На польсько-українському кордоні створили штаб допомоги українським водіям, яких заблокували польські страйкарі. Водіїв, які вже понад 10 днів залишаються заблокованими, забезпечуватимуть їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
Маргарита Юзяк