Новини    16 листопада 2023 13:28

На кордоні з Польщею день простою коштує перевізникам з України мінімум 300 євро


Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

“Я не сказав би, що тут є присмак політики. Я сказав би, що тут понад 90% політики. По-перше, польська партія “Конфедерація”, яка активно підтримує цей страйк, є відверто антиукраїнською та проросійською. По-друге, машини, які фактично блокують кордон, приїхали із Білої Підляськи (місто у східній Польщі — ред.), і ці перевізники раніше працювали на ринку Білорусі та Росії. Сьогодні ця можливість закрита. Вони не перелаштувалися своїми машинами на європейські ринки та вирішили нам поблокувати”, – сказав Балін в інтерв’ю “Українському радіо”.

За його словами, офіційно страйк не підтримує жодна державна асоціація польських перевізників, окрім тієї, що належить одному зі страйкарів. Не підтримують ці заходи і великі системні перевізники.

Нагадаємо, у Словаччині перевізники погрожують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, як це роблять у Польщі. До міністерства транспорту України надіслали лист Союз автоперевізників Словаччини (UNAS).

У понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...