Новини    14 листопада 2023 11:21

Поки переговори між Україною та Польщею щодо страйку не дали результату — заступник міністра


У понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Як розказав у Facebook заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, страйкарі не відмовляються від своїх вимог.

“Зустріч вийшла довгою, важкою й емоційною. Багато було закликів, багато питань, які не стільки хотіли обговорюватися, а проговорювалися з гаслами (особливо з польської сторони). Ключова вимога – люди, які протестують, хочуть повернути дозволи між Україною й Польщею для вантажних перевезень”, – сказав він.

Під час зустрічі були присутні польські протестувальники, представники Люблінського і Підкарпатського воєводств і Міністерства інфраструктури, митні та прикордонні служби України й Польщі, представники перевізників з боку України. За його словами, зустріч була довгою, важкою та емоційною.

“Багато було закликів, багато питань, які не стільки хотіли обговорюватися, а проговорювалися з гаслами (особливо з польської сторони). Ключова вимога – люди, які протестують, хочуть повернути дозволи між Україною й Польщею для вантажних перевезень”, – сказав він.

Він назвав вимогу щодо повернення дозволів абсурдною та нереалістичною. Заступник міністра підкреслив, що дозвільна система перевезень була скасована угодою про транспортний безвіз між Україною і Євросоюзом. Це рішення діє до 30 червня і вийти з неї Польща не може.

“Коли ми спитали, в чому проблема і чому ви хочете повернення дозволів, вони сказали, що відчувають дисбаланс. Перед початком повномасштабного вторгнення співвідношення між українськими і польськими перевізниками було 60 на 40, а зараз – 90-95% їздять українці. А коли ми спитали, чи готові вони їздити в регіони Харкова, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, то поляки, звісно, кажуть, що туди не їздять”, – сказав Деркач.

Під час обговорень для поляків війна не була вагомим аргументом. На його думку, блокування кордону більше про “просто або зробити комунікаційну кампанію з цього, або політичну історію і просто тримати кордон зачиненим якнайдовше”. Також він розповів, що на зустрічі пропонували прискорити перетин кордону далекобійниками та створити окремі смуги для пустих транспортних засобів у пунктах пропуску “Угринів – Долгобичів” та “Грушів – Будомеж”.

“Ми сподіваємося, що ці перемовини дозволять польським перевізникам підняти між собою питання, а що ж можна зробити як компроміс. Не питання дозволів, бо це питання невиконуване, – але, звісно, вони все одно тримають цю історію на головному рівні”, – сказав Деркач.

Наступні перемовини відбудуться за участі Європейської комісії.

Нагадаємо, акції протесту почали 6 листопада поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”, повідомила Держприкордонслужба.

Раніше повідомлялося, що на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

До майже шести діб (140 годин) сягатиме на окремих пунктах пропуску час очікування на в’їзд в Україну для вантажівок. Причиною залишається страйк польських перевізників.

11 листопада на заблокованому пункті пропуску “Дорогуськ – Ягодин” у своїй вантажівці помер український водій. Трагедія сталася на паркінгу у польському місті Хелм, що неподалік від пункту пропуску.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...