Новини    20 листопада 2023 10:24

На кордоні з Польщею створили штаб допомоги водіям, яких заблокували страйкарі


На польсько-українському кордоні створили штаб допомоги українським водіям, яких заблокували польські страйкарі. Водіїв, які вже понад 10 днів залишаються заблокованими, забезпечуватимуть їжею, питною водою, медикаментами і пальним.

Як заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у Facebook, за кожним пунктом пропуску закріпили координатора. Він збиратиме інформацію про потреби водіїв і перебуватиме з ними на постійному зв’язку.

Команда вже забезпечена питною водою, необхідними ліками та 11 тисячами наборами для харчування.

Для водіїв працюватиме цілодобова гаряча лінія Укртрансбезпеки: +38-(067)-120-04-83. Додаткові потреби можна вказати у Google-формі.

Штаб працюватиме, доки кордон не розблокують і стабільність руху не буде відновлена.

Нагадаємо, у Словаччині перевізники погрожують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, як це роблять у Польщі. До міністерства транспорту України надіслали лист Союз автоперевізників Словаччини (UNAS).

У понеділок, 13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

Європейська комісія може застосувати покарання щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.

Зранку 19 листопада на польсько-українському кордоні стоять близько 2 900 вантажівок в через блокування руху польськими перевізниками. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко нагадав, що це відбувається на трьох пунктах пропуску – “Ягодин”, “Рава-Руська” і “Краківець”.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...