Новини    08 жовтня 2022 12:33

Бджолярам, які втратили пасіку, можна отримати допомогу на відновлення господарства


Допомогу також можуть отримати родичі бджолярів, якщо ті служать у ЗСУ

Бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Про це повідомляє Стільник UA.

Надає таку підтримку ГО “Всеукраїнське Братство Бджолярів України” у межах проєкту “Допомога на бджолиних крильцях”. Програма допомоги діє ще з 2015 року. Тоді ветеранам АТО та ООС громадська організація допомагала отримати професію бджоляра та створити власну пасіку.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну організація розширила напрями дії програми. Тепер “Всеукраїнське Братство Бджолярів України” допомагає:

  • у відновленні втрачених чи зруйнованих пасік через обстріли і пожежі від вибухів бомб;
  • у забезпеченні жінок, дітей і батьків бджолярів притулком в безпечних районах України, у наданні їм необхідної гуманітарної допомоги;
  • у гуманітарній підтримці бджолярів-воїнів.

“Ми проводимо збір інформації про зруйновані чи залишені без нагляду під час війни пасіки. Опрацьовуємо отриману інформацію, перевіряємо її. Визначаємо масштаби руйнування пасічницьких господарств, пасік і обсяги необхідної допомоги для часткового відновлення і сприяння подальшій відбудові пасічницьких господарств, пасік. Ця робота проводиться прямо зараз і буде проводитися постійно під час воєнного часу і воєнної агресії. Також допомагаємо родинам бджолярів — це жінки, діти і батьки, які вимушені покинути свої домівки і переселитися в безпечні райони України. За необхідності забезпечуємо отримання членами родин гуманітарної допомоги”, — повідомляють в організації.

Також братство допомагає бджолярам, які стали військовими, у пошуку для них необхідного захисного одягу (спорядження) і аптечок. Ця робота проводиться за запитами самих бджолярів, коли вони звертаються з проханням — що саме їм потрібно для захисту свого життя.

Нагадаємо, попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію рф, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...