Новини    29 серпня 2022 18:18

На світовому конгресі у Стамбулі українські пасічники вибороли 7 медалей

Загальна атмосфера на конгресі була діловою. Українську делегацію зустріли оплесками

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові). Три медалі із семи вибороли пасічники ТОВ “Українські медовари”, повідомляє “Голос України”.

“Золото” отримали апіфітобальзам “Кавовий” і лікер “П’янка вишня”, а бронзу — медівка “Медова ягода”. У складі української команди – медовари із Закарпаття, Київщини, Волині, Прикарпаття та Львівщини, зокрема співвласники “Українських медоварів” Роман Войтків, Володимир Дмитрук, Віталій Павлій та Антон Шотік.

Загальна атмосфера на конгресі була діловою. Українську делегацію зустріли оплесками. Наші медовари вручили 50 паляниць представникам країн так званої групи “Рамштайн” – за підтримку України в боротьбі із московським агресором, за те, що ці країни допомагають вивезти українське зерно.

“Наші колеги з інших країн розчулилися від несподіваних подарунків та висловили підтримку. Лунав Гімн України, наша знаменита “Червона калина”…Увага до нашої делегації величезна. Загалом представлено понад 150 країн-учасників. На щастя, без росії”, – розповів Роман Войтків.

Гордості додавало й те, що українські медовари порівнювали нашу країну із Туреччиною, й кожен відзначив про себе, що маємо не менше чим пишатися: історією, не гіршим розвитком інфраструктури, культурою, професійними здобутками. Тож особливо гостро відчувалася потреба в Перемозі та поверненні до мирного життя.

Довідка. Україна входить в ТОП світових експортерів меду — так, у 2021 році Україна зайняла 2 місце у світі серед найбільших країн-експортерів меду, серед яких також Китай, Аргентина, Індія та Бразилія.

Нагадаємо, провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Хмельниччина за час війни експортувала майже 5 000 тонн меду.

Війна негативно впливає на українське бджільництво. У результаті агресії рф, завдано шкоди українському бджільництву — частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими військами.

Продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

20 травня, за ініціативи ННЦ “Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича НААН України”,  ГО “Фундація жінок пасічниць” і за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулася онлайн зустріч колег-пасічників, науковців, виробників та урядовців із нагоди Всесвітнього дня бджіл “Бджільництво та війна: виклики та шляхи подолання”. 

До Чернівців переїхало підприємство “Пульс автоматика”, котре виготовляє електроніку для бджільництва. Підприємство знаходилося за 16 км від Харкова — у місті Дергачі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...