Новини    04 листопада 2022 13:13

Аграрії просять Кабмін затвердити перелік територій, які постраждали від російської агресії


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” вкотре звернулася до уряду з проханням якнайшвидше затвердити перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тих, що є тимчасово окупованими збройними формуваннями російської федерації. Зволікання й надалі в цьому питанні може призвести до критичних наслідків для аграріїв.

Про це йдеться у зверненні, розміщеному на сайті УКАБ.

Як йдеться у зверненні, гостра потреба термінового ухвалення таких територій пов’язана із вимогами Закону України №1914-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, з моменту прийняття якого минув вже майже рік. Положеннями зазначеного Закону вводиться мінімальне податкове зобов’язання як мінімальна величина податкового зобов’язання (МПЗ) із сплати податків, зборів, платежів пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Разом з тим, зазначеним Законом встановлено, що для коректного проведення розрахунків МПЗ Кабінет Міністрів України має затвердити Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації. Проте, Кабмін затримує цей процес.

Водночас 2022 рік стане першим роком, за який визначається МПЗ. Відповідно на початку 2023 року українські аграрії будуть повинні подавати відповідні звіти та розрахунки по МПЗ.

“Однак, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, МПЗ не нараховується та не сплачується за земельні ділянки, що розташовані на територіях, що постраждали від російського вторгнення. Тому, затвердження Урядом Переліку таких територій є вкрай важливим для підтримки аграрного сектору у непростий час, коли сільськогосподарські виробники знаходяться на межі виживання через суттєві затримки з відшкодуванням ПДВ, відсутність фінансування, складну та дорогу логістику, занизькі закупівельні ціни та інші фактори, які були спричинені повномасштабною війною з агресором”, – наголошується у зверненні.

Станом на сьогодні такий Перелік досі не затверджено. УКАБ вже неодноразово звертався до Уряду щодо цього питання, але на жоден з офіційних листів відповіді так і не було отримано.

Тобто, допоки Кабінет Міністрів України затягує із визначення Переліку територій, виходячи з чинних положень законодавства, навіть коли аграрії фізично не мають доступу до землі, не можуть її обробляти, посіяти/зібрати врожай, а отже, не можуть отримати дохід, вони повинні будуть нараховувати собі по цих земельних ділянках МПЗ.

Враховуючи все вищезазначене, УКАБ в черговий раз звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням надати відповідні доручення з метою якнайшвидшого затвердження Кабінетом Міністрів України переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, – наголошується у зверненні.

Нагадаємо, наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів. На початок вересня альтернативні експерти оцінювали потенційну пряму шкоду агросектору у понад шість мільярдів доларів США, а непряму – у понад 23 млрд доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...