Новини / Кейси     07 грудня 2018 18:44

5 порад фермеру, як відновити родючість ґрунту

До того як американський фермер перейшов на технологію no-till, ґрунт на його полі мав консистенцію борошна. Через 4 роки господарювання без оранки йому вдалося повністю відновити життєздатність землі.

Про це повідомляє usda.gov.

Gary Hula – фермер із Pond Creek (штат Оклахома, США). 12 років тому щодо цієї місцевості екологи почали бити на сполох: порушений водний баланс території. Тож фермерські господарства на всьому вододілі добровільно почали впроваджувати технології, які сприяють збереженню і підвищенню якості води та відновленню родючості ґрунтів.

Читайте: Куди поїхати фермерам на Новий рік 2019

На своїх акрах Gary Hula використовує методику no-till. Після чотирьох років обробітку землі без плуга і мульчування залишками врожаю ґрунти у фермера стали невпізнанними  – сповненими життя. Застосування азотних добрив на окремій смузі при посадці дозволяє точніше визначати потреби в добривах у вегетаційний період, зменшуючи стоки азоту.


Земля  на лопаті у Gary Hula повна вологи і кишить черв’яками  – надійні ознаки здорового ґрунту.

Провідні п’ять практик для запобігання ерозії ґрунту, які застосовують у Pond Creek:

  • Висівання трави (покривні культури)
  • Методика no-till (обробітку ґрунту без оранки)
  • Укріплення схилів
  • Відновлення водних шляхів
  • Чітке планування пасовищ

При такій системі, що не порушує ґрунту і зберігає живі рослини в поверхневому шарі землі цілорічно, залишки органічних речовин і мікробів створюють структуру, яка запобігає ерозії, незважаючи на вітер та дощ.

«Такий ґрунт поглинає воду краще і тримає її довше, ніж виораний», – каже Gary Hula.

Фермер із Оклахоми планує продовжувати експериментувати з покривними культурами та відновлювати природні системи під час їх експлуатації.

Landlord повідомляв раніше про те, що завдяки новітній технології no-till фермер із Київщини зміг на безнадійних полях повністю відновити родючість ґрунту.

Фото: Robert Hathorne, NRCS

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також