Новини / Логістика     04 липня 2022 20:21

20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути – Сольський

Основні точки, над якими потрібно працювати з європейцями за цим питанням, уже визначені. Це будуть конкретні кроки, і робота вже триває.

Міністерство аграрної політики та продовольства України активно працює над розв’язанням питання розблокування експорту зернових культур. Уже понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в зонах, де пролягають нові логістичні маршрути. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Ми активно працюємо над збільшенням логістики через західні кордони. За цей місяць очікуємо близько двох мільйонів тонн експорту зерна, яке вже перейшло за новими логістичними маршрутами: це Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина. І маємо потенціал до збільшення. Понад 20 компаній планують або розпочали будувати перевалки в цих зонах. Ми проводимо переговори з ЄС і в кінці липня буде окрема зустріч із широким колом учасників на рівні міністрів –  аграрних, транспортних  відповідних країн, щоб збільшувати європейську інфраструктуру в першу чергу за вагонами і траками, бо їх катастрофічно не вистачає”, – наголосив міністр.

Як зазначив Сольський, основні точки, над якими потрібно працювати з європейцями за цим питанням, уже визначені. Це будуть конкретні кроки, і робота вже триває.

Міністр зауважив, що робота міністерства також сконцентрована над розв’язанням питань зі зберігання та вивезення врожаю.

“Аграрії, які збирають і збиратимуть урожай ближче до лінії фронту, намагатимуться вивезти його на зберігання ближче до центру та заходу країни. Тому особливо в цих місцях буде потреба в додатковому зберіганні. Над цим активно працював бізнес, щоб завезти на ці території мобільне одноразове зберігання. Також міністерству у цьому дуже допомогли Англія та Канада. І вже з наступного місяця ми розкажемо аграріям про додаткові можливості зберігання зерна”, – пояснив Сольський.

Нагадаємо, на західному кордоні потрібно встановити комплекси, які спрощують логістичні рішення з перевантаження зерна. Таких потужностей додатково потрібно найближчим часом, як мінімум 6—8 млн тонн. Протягом 1—2 місяців бізнесу запропонують комплекси з перевалки зерна та ділянки під їх будівництво за вигідними умовами з фінансування поблизу кордону.

Через блокування портів російською федерацією Україна не встигає вивезти зерно попереднього врожаю. За різними оцінками, сьогодні на складах зберігається близько 20 млн тонн зернових та олійних культур. А вже 12 червня стартували жнива у південних регіонах країни. Тому гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави.

Стало відомо, що Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

4 травня почали діяти обмеження “Укрзалізниці” щодо відправлення зернових вантажів і насіння олійних та стосуються перевезень у напрямку прикордонних переходів з Румунією.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також