Новини / Елеватори     26 червня 2022 20:09

Зернові комплекси необхідно будувати поблизу кордону – Сольський

Дефіцит елеваторних потужностей для зберігання старого і нового врожаю може бути в межах 10—15 млн тонн.

На західному кордоні потрібно встановити комплекси, які спрощують логістичні рішення з перевантаження зерна. Таких потужностей додатково потрібно найближчим часом, як мінімум 6—8 млн тонн. Протягом 1—2 місяців бізнесу запропонують комплекси з перевалки зерна та ділянки під їх будівництво за вигідними умовами з фінансування поблизу кордону. Про це міністр агрополітики Микола Сольський розповів в інтерв’ю AgroPolit.

“На західному кордоні я бачу наразі три речі. Перше — компанії власники діючих елеваторів і далі розвивають їх з прицілом на збільшення обсягів перевантаження. Туди інвестують мільйони доларів”, — зазначив він.

Друге — поруч із кордоном активно беруть у користування чинну інфраструктуру (там наявні вузька і широка колії), купують перевантажувачі, транспорт, склади для зберігання і займаються перевантаженням зерна. Це так звані точки перевантаження, додав міністр. Третє — протягом 1—2 місяців запропонують бізнесу у певних точках поблизу кордону комплекси з перевалки зерна та ділянки під їх будівництво за вигідними умовами з фінансування.

Читайте також: Чому інвестувати в елеватори – це вигідно: 3 головні переваги

Таких потужностей додатково потрібно найближчим часом мінімум 6—8 млн т. Дефіцит елеваторних потужностей для зберігання старого і нового врожаю може бути в межах 10—15 млн тонн.

Окрім, того Сольський зауважив, що на сьогодні є ще ціла низка реальних практичних кроків, які можна зробити для прискорення експорту: починаючи зі спрощення документації та закінчуючи розвитком коридору у бік Польщі (нові переходи та ПІП у Верхрата — Рава Руська, Медика — Шегіні, Кросьценко — Смільниця). Також йдеться про спільний контроль митників та прикордонників з країнами-сусідами ЄС і про збільшення пропускних можливостей технічних будівництв елеваторів у певних прикордонних точках, де найкраща логістика.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним чином, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Водночас основна складність у роботі маленьких елеваторів зараз — це повна невизначеність, відсутність прогнозованості.

Через блокування портів російською федерацією Україна не встигає вивезти зерно попереднього врожаю. За різними оцінками, сьогодні на складах зберігається близько 20 млн тонн зернових та олійних культур. А вже 12 червня стартували жнива у південних регіонах країни. Тому гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також