Події / Насіннєва гільдія     13 березня 2019 15:09

Україна зможе потроїти валове виробництво зернових. Необхідна умова – $70–75 млрд інвестицій

Умови збільшення врожайності культур та валового виробництва зернових, запровадження ринку землі, механізми розподілу земельних ділянок – ці та інші проблеми були в центрі обговорення учасників клубу «Насіннєва гільдія 2019», організатором якого виступила компанія Syngenta, а співорганізатором та медіапартнером – Landlord.

На засіданні клубу «Насіннєва гільдія», що відбулося 5 березня у приміщенні готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv, під час панельної дискусії головні спікери окреслили три ключові умови підвищення ефективності сільського господарства країни: якісне насіння, зовнішні інвестиції в агросектор і запровадження ринку землі.

Читайте: В Україні розробляють стійкі до посухи та полягання гібриди кукурудзи – Syngenta

Якісне насіння

Володимир Топчій, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, у своєму виступі підкреслив силу сортового, генетичного насіння для ефективного ведення господарства.

«Аграрії розуміють, що насіння від світового виробника – це надійні гарантії врожаю», – зазначив Володимир Топчій.

На думку міністра, якісне насіння стало одним із ключових факторів отриманих минулого року рекордних врожаїв кукурудзи, пшениці, сої, соняшнику.

«Деякі господарства вперше в історії зібрали понад 100 т кукурудзи з гектара, а валовий збір кукурудзи становив понад 35 млн т… Це стало можливим завдяки тому, що було якісне насіння», – наголосив Володимир Топчій.

Інвестиції

Леонід Козаченко, президент ВГО «Українська аграрна конфедерація», навів важливі цифри: для ефективного розвитку аграрної галузі Україні потрібно $70-75 млрд зовнішніх інвестицій протягом 5–7 років.

«Як тільки в країні зміниться середовище, що залежить від багатьох чинників, ми отримаємо дуже швидко потрібний обсяг інвестицій, завдяки чому вийдемо на валове виробництво зернових понад 120 тонн. Тобто, валове виробництво зросте втричі за рахунок поглиблення переробки», – відзначив Леонід Козаченко.

Запровадження ринку землі

Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації, наголосив, що питання запровадження ринку землі належить до стратегічних в Україні, і відкладати його вирішення – вкрай нераціонально.

За словами Миколи Горбачова, якщо б у землі був приватний власник, то він би шукав ефективні способи господарювання на ній: «прокопав би свердловину, поставив би сонячні батареї, зрошував, таким чином капіталізував би землю». Це забезпечить підвищення урожайності ділянки, що своєю чергою збільшить вартість цієї землі.

Президент УЗА вважає, що завдання держави – слідкувати за ефективним використанням землі і «створити такі умови, щоб людина, яка на ній працює, виробляла максимальний прибуток».

На думку спікера, вибори в країні обов’язково приведуть до змін в аграрному бізнесі, але напрямок цих змін багато в чому залежить від самих аграріїв. Микола Горбачов вважає, що аграрії мають об’єднуватися і вказувати державі ефективні напрямки розвитку агросектора, допомагати віднайти правильні шляхи.

«У кінцевому підсумку аграрії  і будуть кінцевими бенефіціарами в країні», – підсумував Микола Горбачов.

Landlord раніше повідомляв про те, що на першому засіданні «Насіннєвої гільдії 2019» обговорювалися такі актуальні проблеми: як бути фермерам в умовах політичної нестабільності, ключові питання розвитку насіннєвого ринку України та яким має бути ринок землі.

Читайте також