Події / Насіннєва гільдія     19 березня 2019 13:25

Як фермерам отримати кращу ціну на соняшник: три поради від Луїса Карлоса Алонсо

Фермери нічого не можуть зробити, щоб отримати кращу ціну на соняшник, – це один із міфів. Так вважає Луїс Карлос Алонсо, фахівець компанії Syngenta, який 40 років пропрацював із соняшником і тепер ділиться досвідом, як вирощувати високоякісну продукцію, яку можна дорого продати.

На засіданні клубу «Насіннєва гільдія – 2019» Луїс Карлос Алонсо, менеджер з розвитку бізнесу олійних культур, Syngenta, Іспанія, виступив з доповіддю «Соняшник: ключ до підвищення врожайності та прибутковості. Звичайні міфи та реальність».

Отже, щоб отримати кращу ціну на соняшник, фермеру слід врахувати три моменти.

Кислотність

Експерт роз’яснює, що промисловість платить менше за насіння соняшнику поганої якості. Зокрема, це стосується такого показника, як кислотність, що спричиняє великі втрати для переробників.

Читайте: Що насправді впливає на урожайність соняшнику: Луїс Карлос Алонсо спростовує 10 міфів

Під час традиційної технології/процедури обробки на кожен 1% вільних жирних кислот припадає 2% втрат при рафінуванні. За оцінкою Луїса Карлоса Алонсо, промисловість втрачає близько 100 $/т олії з кислотністю близько 6,5%.

Контроль склеротиніозу

Щоб поліпшити якість виробленого насіння, експерт радить здійснювати контроль склеротиніозу соняшнику за допомогою препарату Реглон:

Застосування найврожайніших гібридів

Вищу вартість насіння соняшнику можна отримати завдяки використанню Експерто та Таленто – найврожайніших гібридів Syngenta в сегменті високоолеїнового Clearfield Plus соняшнику.

Переваги високоолеїнових гібридів Експерто і Таленто:

  • Урожайність та олійність на рівні найкращого гібриду від Syngenta Clearfield – гібриду Неома.
  • Толерантні до післясходових гербіцидів лінійки Каптора.
  • Вміст олеїнової кислоти стабільно перевищує 85%.
  • Стійкі до всіх рас борошнистої роси.
  • Стійкі до рас вовчка від A до E.
  • Толерантність до склеротинії, вертицильозу на рівні гібриду Неома.

За словами Луїса Карлоса Алонсо, премія за врожай ВО соняшнику у 2018 р. становила від 50 до 70 $/т додатково (порівняно зі звичайним соняшником).

Landlord раніше повідомляв про те, що на першому засіданні «Насіннєвої гільдії 2019» обговорювалися такі актуальні проблеми: як бути фермерам в умовах політичної нестабільності, ключові питання розвитку насіннєвого ринку України та яким має бути ринок землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також