У 2022 році майже 4 тис. суб’єктів господарювання здійснювали діяльність в умовах аквакультури. Загалом вони виростили понад 14,6 тис. т водних біоресурсів, повідомляє пресслужба Державного агентства меліорації та водних ресурсів.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Так, традиційними об’єктами аквакультури незмінно залишаються коропові: сазан/короп, якого вирощено 7,4 тис. т, і рослиноїдні види риб — 4,5 тис. т.
Крім коропових, українські аквафермери вирощували також:
- лососевих — 0,39 тис. т,
- сомових — 0,17 тис. т,
- осетрових — 0,047 тис. т,
- інші види водних біоресурсів — 2,1 тис. т.
Найбільшу кількість товарної продукції в умовах аквакультури вирощено у ставах — 13,5 тис. т. У садках та басейнах вирощено по 0,23 тис. т, акваріумах — 0,053 тис. т, інших водних об’єктах — 0,65 тис. т.
Лідерами з вирощування продукції аквакультури минулого року були Черкаська (1 993 т), Хмельницька (1 377 т), Сумська (1 193 т), Вінницька (1 190 т) та Львівська (1 182 т) області.
У 2022 році загалом було виловлено 10,6 тис. т товарної продукції аквакультури: сазан/короп — 5,6 тис. т, рослиноїдні — 3 тис. т, лососеві — 0,3 тис. т, сомові — 0,14 тис. т, осетрові — 0,04 тис. т, інші — 1,5 тис. т.
Довідка. За даними митних органів протягом 2022 року Україною експортовано 8,4 тис. тонн риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів на загальну суму 48,6 млн дол. США. Найбільші обсяги рибної продукції Україна експортувала до Молдови, Німеччини, США, Данії та Литви.
Нагадаємо, Україна отримала від компетентного органу Туреччини погоджену форму сертифіката якості, необхідного для безперешкодного ввезення української рибної продукції.
Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.
У державній системі “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” опубліковано перше оголошення про проведення аукціону з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів.
У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.
Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.
За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.
Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!