Новини    02 березня 2023 16:49

Туреччина відкрила ринок для рибної продукції з України

В українських виробників рибних продуктів з’явилися нові можливості для продажу власної продукції

Україна отримала від компетентного органу Туреччини погоджену форму сертифіката якості, необхідного для безперешкодного ввезення української рибної продукції, повідомляє пресслужба Державного агентства меліорації та рибного господарства України.

Відтепер в українських виробників рибних продуктів з’явилися нові можливості для продажу власної продукції — відкрито ринок експорту до Туреччини, — зазначили у відомстві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У пресслужбі нагадали, що робота з просування української рибної продукції на ринки інших країн триває.

Довідка. За даними митних органів протягом 2022 року Україною експортовано 8,4 тис. тонн риби, рибної продукції та інших водних біоресурсів на загальну суму 48,6 млн дол. США. Найбільші обсяги рибної продукції Україна експортувала до Молдови, Німеччини, США, Данії та Литви.

Нагадаємо, парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.

У державній системі “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” опубліковано перше оголошення про проведення аукціону з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...