У державній системі “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” опубліковано перше оголошення про проведення аукціону з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів – https://bit.ly/3lpGQHm.
Це оголошення містить детальну інформацію про продаж мінімального лота із загальним обсягом 9,04 тонн прогнозованих і нелімітованих видів водних біоресурсів, дозволених до промислу у річці Дунай.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Види водних біоресурсів, на які користувач отримає право на спеціальне використання до кінця поточного року:
- оселедець чорноморський – 7,661 тонни;
- судак звичайний – 0,204 тонн;
- лящ – 0,331 тонни;
- сазан (короп) – 0,844 тонни;
- щука, сом, плоскирка, чехоня, білизна, окунь, тараня (плітка), краснопірка, рибець звичайний, карась сріблястий, кефалеві, піленгас, рослиноїдні риби (білий, строкатий товстолоб та їхній гібрид, білий амур) – не лімітується.
Початкова ціна реалізації лота 12581,94 грн.
Оголошено: 09.02.2023.
Початок аукціону: 17.02.2023 12:35.
Подати свою закриту цінову пропозицію на участь в аукціоні можна до 20:00 16.02.2023 через електронний кабінет будь-якого електронного майданчика, який акредитований у системі Prozorro.Продажі і через який учасники та організатор працюють в системі.
За наступними оголошеннями щодо можливості участі в аукціонах з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів слідкуйте на вебсайті “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ”.
Держрибагентство нагадує, що відповідні аукціони запроваджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1479 “Деякі питання проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів, затвердження типового договору на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України”.
Проведення аукціонів серед підприємців, які виловлюють рибу є експериментальним проєктом в Україні, який діятиме два роки. Його впровадили 30 грудня 2022 року ухваленням відповідної постанови Кабміну.
- Аукціони на право промислового вилову риби проходитимуть наступним чином:
- Державне рибагенство розміщує лот в системі “Прозоро.Продажі” і оголошує аукціон.
- Охочий взяти участь в цьому аукціоні подає заявку через особистий кабінет в електронній торговій системі. В заявці має бути пакет документів, які вимагаються, та закрита цінова пропозиція.
- Верифікацію поданої заявки і дозвіл на участь в аукціоні надає оператор електронної системи.
Проводиться аукціон у 3 раунди підвищення ціни, за результатами якого між переможцем і організатором укладається договір. Цей договір організатор аукціону має опублікувати в системі “Прозоро.Продажі”.
Самі договори на право вилову у рибогосподарських водних об’єктах мають укладатися не більше ніж на один календарний рік.
Подати заявку на участь у такому аукціоні можуть підприємці, які відповідають наступним вимогам:
- не мають заборгованості з платежів;
- не перебувають у процесі припинення або банкрутства;
- не бути у санкційних списках;
- відсутність права на спецвикористання більш як 20% водних біоресурсів від установленого обсягу лімітів у відповідному рибогосподарському водному об’єкті з урахуванням пов’язаних з ним осіб.
Нагадаємо, в Україні розроблено нові правила для покращення умов любительського, спортивного рибальства і підводного полювання, а також результативності заходів з охорони і збереження біорізноманіття іхтіофауни українських водойм. Нові Правила також враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.
Читайте також: Зимова риболовля за новими правилами: що потрібно знати
З метою збереження та охорони раків у період їх спарювання та виношування ікри, з 1 грудня 2022 року у більшості українських водойм розпочинається заборона на вилов річкових раків.
У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.
Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.
За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.
Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!