Новини / Інвестиції / Логістика     20 травня 2023 13:05

Risoil запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”


Група компаній Risoil повністю запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”.

Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

Це — великий інвестиційний проєкт, який команда із залученням провідних фахівців активно реалізовувала з 2021 року. Вартість будівництва, включно з унікальним технологічним обладнанням для перевалки олії та зернових склала 1,5 млрд грн (*за цінами 2021 року).

На підходах до пірсу за умовами першого в Україні договору про реалізацію взаємопов’язаних проєктів “Take or pay” між АМПУ та Рисоіл Терміналом проведено днопоглиблення.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після введення в експлуатацію успішно протестована можливість працювати одночасно з різними видами вантажів з обох сторін гідротехнічної споруди, використовуючи стаціонарну суднонавантажувальну систему продуктивністю до 3000 тонн на годину. Крім нових експортних можливостей, передбачено приймання зернових з барж і суден різних типів.

“Наша ідея втілена у життя завдяки Силам оборони України та усім вам — сотням людей, які гідно виконували свою роботу, та висловлювали нам свою підтримку”, — наголошують співзасновники Risoil Олександр Мінов і Шота Хаджишвілі. – Проведення великої зустрічі на 342 метрі пірса біля навігаційного знаку планується після переможного завершення воєнного стану. На наше переконання, попри складну ситуацію, зокрема з експортом в українських портах Чорного моря, такі проєкти набули ще більш вагомого значення для розвитку галузі, збереження та збільшення робочих місць та, як наслідок, додаткових надходжень до бюджетів різних рівнів.

Нагадаємо, в цей проєкт швейцарський інвестор вклав 1,5 млрд грн, щоб перетворити Чорноморськ з мілкого порту в місце, де можуть на пірсі навантажуватись судна класу Panamax.

В компанії Risoil проінформували, що успішно протестували обладнання пірса одночасною обробкою суден Champion Pula і BC Lara. Був використаний один із передбачених проектом варіантів, коли з одного боку гідротехнічної споруди завантажується зернова культура, а з іншого — олія.

У березні 2023 року технічна готовність двостороннього пірса Risoil, який компанія побудувала в порту Чорноморськ, досягла 100%.

Довідка.  RISOIL — один з найбільших експортерів сирої олії та побічних продуктів переробки соняшнику з України. RISOIL за роки свого розвитку створила офіси та виробництво у низці країн Європейського Союзу, Україні та Грузії. Співвласник та генеральний директор представництва в Україні — Шота Хаджишвілі.

Морський торговельний порт Чорноморськ — міжнародний високомеханізований універсальний транспортний вузол, що спеціалізується на перевалці генеральних, наливних, насипних та навантажувальних вантажів. Через порт здійснюються міжнародні зв’язки України із майже 100 країнами світу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також