Новини / Рослинництво     18 листопада 2022 12:13

В Україні зареєстровано найнижчий врожай цибулі за останні вісім років


Українські аграрії за підсумками 2022-2023 років отримають 732 тис. т цибулі, що на 29% менше показника минулого року і є найнижчим рівнем виробництва з 2015 р.

Про це йдеться у звіті Нідерландської цибулевої асоціації.

За даними експертів, посівні площі в Україні під цією культурою скоротились на 15% — до 46 тис. т через вторгнення росії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, в асоціації виробництво цибулі в ЄС та Великій Британії оцінюють у 6,3 млн т, що є найнижчим рівнем за останні 4 роки. В європейських країнах площі під цибулею скоротилися на 9% — до 105 тис. га.

Водночас в асоціації відзначають, що попередній бум вирощування цибулі у Нідерландах цього сезону дещо знизився. Нідерландські фермери частково переключилися на вирощування картоплі та зернових культур, а посушливі весна та літо ще більше зменшили показники врожайності цибулі. За останнє десятиліття врожайність нідерландської цибулі становила в середньому 57 т/га. Але цього року отримали лише 44,2 т/га.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху.

Нагадаємо, в Україні після рекордно високих цін нарешті почала дешевшати цибуля. Наразі гуртовими партіями овоч реалізується по 14-25 грн/кг.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозують, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також