Новини    28 жовтня 2022 11:17

В Україні почали падати ціни на цибулю


В Україні після рекордно високих цін нарешті почала дешевшати цибуля. Наразі гуртовими партіями овоч реалізується по 14-25 грн/кг.

Про це повідомляє платформа EastFruit.

Зазначається, що це пов’язано з суттєвим збільшенням наприкінці жовтня пропозиції цибулі середньої та низької якості. Тому, сьогодні діапазон відпускних цін на цей овоч розширився, а кардинальних змін зазнали саме нижні його кордони. Гуртовими партіями цибуля реалізується по 14-25 грн/кг, коли ще наприкінці минулого тижня загальний діапазон відпускних цін перебував на рівні 22-26 грн/кг.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Як пише видання, суттєве здешевшання торкнулося саме вітчизняної цибулі невисокої якості, а імпортна цибуля невеликими обсягами продовжувала реалізовуватися за цінами, наближеними до верхніх кордонів встановленого діапазону (25 грн/кг).

Водночас за прогнозами представників торгових компаній, обсяги постачання імпортної цибулі в Україну ще як мінімум один місяць будуть досить малими, оскільки інтерес споживачів буде спрямований на доступнішу місцеву продукцію. Однак вже від січня 2023 року на ринку цибулі в Україні вже повністю домінуватиме саме завезена продукція.

Нагадаємо, у червні на українському ринку залишилась в основному тільки імпортна цибуля, зокрема польського виробництва. На початку червня ціни на неї почали рости, що пов’язано зі зменшенням запасів у самій Польщі, так і зі зростанням цін на логістику.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозують, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...