Новини / Рослинництво     05 вересня 2019 13:38

У 2019 році премії за ВО соняшник склали $150 – Луїс Карлос Алонсо

Дефіцит високоолеїнової олії на ринку ЄС стимулював нечуване зростання премій за ВО соняшник і збільшення посівів цієї культури у світі. Загальне збільшення площ –  на 27%, а в певних країнах, які роблять ставки на ВО соняшник – до 235%.

Про тенденції та перспективи розвитку ринку високоолеїнового соняшника розповів керівник із розвитку бізнесу олійних культур компанії «Сингента» Луїс Карлос Алонсо. Більш докладно про цю тему в ексклюзивному матеріалі Landlord Премії по $150 і збільшення площ посівів на 235%: розвиток ВО соняшника у світі.

За словами експерта, цього року зростання площ під ВО соняшником спостерігалося як у країнах, що традиційно виробляють високоолеїнову соняшникову олію, так і у нових гравців цього ринку. Якраз у новачків збільшення площ становило  235% , хоча при цьому сумарна площа ВО соняшника у гравців, які не входять до десятки найбільших виробників, становить лише 45 000 га. Для порівняння: у лідера з виробництва цієї культури – Франції загальна площа посівів складає майже вдесятеро більше – 440 000 га.

У середньому, за розрахунками пана Алонсо, зростання площ під ВО соняшником у 2019 році становить приблизно 27% у порівнянні з минулим роком. Найбільше серед виробників  зі стажем примножила Болгарія – на 81% (до 65 000 га).

Зростання посівів  стимулював дефіциту високоолеїнової соняшникової олії на європейському ринку. Завдяки цьому фактору  різко зросли й премії за high oleic соняшник у період, коли реалізувалися його останні партії. Переробники у ЄС закупали останні партії цієї культури наприкінці 2018- початку 2019-го року з нечуваними преміями по $150 за тонну (притому що середній розмір премій зазвичай становить $40–70 за тонну).

Читайте: Луїс Карлос Алонсо назвав умову для світового лідерства України з виробництва high oleic

Чого надалі чекати виробникам? Луїс Карлос Алонсо зауважує, що такими високими, як у наприкінці реалізації минулорічного врожаю, премії вже не будуть. Але у фермерів і далі є шанс добре заробити на високоолеїновому соняшнику. Але він наголошує: потрібно досягати високої якості врожаю, адже без достатнього досвіду фермери ризикують отримати «мікс» з високоолеїнового і звичайного соняшника й конкурувати за гарні премії не зможуть.

Про аналіз та прогноз розвитку подій на глобальному ринку high oleic соняшникової олії на поточний рік читайте у спецтемі Landlord.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також