Як оптимізувати збиральну кампанію вже навесні: 5 простих порад

В Україні завершена весняна польова кампанія і, внаслідок незадовільного стану посівів озимих культур, в багатьох регіонах України істотно розширюються площі під такою «універсальною» культурою, як кукурудза. Але вона традиційно завдає значних клопотів аграріям під час жнив, оскільки необхідно впродовж обмеженого періоду часу зібрати, вивезти з поля, висушити та закласти на тимчасове чи довготривале зберігання великі обсяги зерна.
Звісно, що найбільш ефективним вбачається подолання цієї проблеми за рахунок придбання нових комбайнів, автомобілів-зерновозів, зерносушарок та будівництва силосів. Однак такий підхід потребує значних інвестицій, що може собі дозволити лише обмежена кількість агрокомпаній.
Читайте: У Верховній Раді пропонують виплатити фермерам 1,5 млрд грн
Більш реалістичним вбачається комплексне подолання проблеми. Це можуть бути доволі прості заходи, які можна запланувати заздалегідь:
- чітке розподілення посівів кукурудзи, а також сої та соняшнику, за термінами дозрівання, аби мати змогу поступово переходити із комбайнами від поля до поля;
- вибір гібридів кукурудзи із високою вологовіддачею з метою підвищення продуктивності роботи зерносушарок;
- застосування спеціальних польових бункерів-накопичувачів зерна, які дають змогу підвищити продуктивність роботи зернозбиральних комбайнів та автомобілів-зерновозів;
- використання металевих ємностей для проміжного зберігання зерна кукурудзи під час приймання на елеваторі.
У крайньому випадку можливе і застосування поліетиленових рукавів, де можна тимчасово можна зберігати зерно із вологістю, вищою від норми. Це не кращий варіант, але він дозволяє оперативно зібрати кукурудзу і уникнути втрат за рахунок осипання качанів в результаті перестою культури.
Нагадаємо, раніше Lamdlord повідомляв про переваги здійснення міжрядної культивації.