Новини / Думки     11 жовтня 2022 12:22

Після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану


Найнапруженішою ситуація на ринку в Україні буде у листопаді-грудні 2022 року

До Нового року ситуація на ринку цибулі спостерігатиметься дефіцит, а від початку нового року ситуацію виправлять постачання з Єгипту, країн Центральної Азії та Ірану.

Про це розповів Євген Кузін, керівник аналітичного департаменту проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” під час вебінару “Картопля та овочі борщового набору: виробництво та ціни у сезоні-2022/23”, пише видання agrotimes.ua.

Експерт пояснив, що дефіцит виник через окупацію та бойові дії в Херсонській та Миколаївській областях, де вирощувалася основна частка вітчизняної цибулі. Водночас ціни на цибулю виросли до рекордних позначок. На ситуацію погано вплинула й незадовільна якість продукції, вирощеної цьогоріч на неокупованій території України. Ситуація з імпортом також складна, бо в Європі – посуха та, відповідно, високі ціни.

Євген Кузін вважає, що ситуація може змінитися після Нового року, коли почнуть збирати новий урожай в Єгипті, країнах Центральної Азії та в Ірані.

Нагадаємо, активний попит з боку оптових компаній та стримування продажів виробниками є основними факторами, що сприяли подальшому зростанню цін у даному сегменті.

У червні на українському ринку залишилась в основному тільки імпортна цибуля, зокрема польського виробництва. На початку червня ціни на неї почали рости, що пов’язано зі зменшенням запасів у самій Польщі, так і зі зростанням цін на логістику.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також