Новини    03 січня 2023 17:23

В Україні вже 200 млн грн виділили на відновлення системи зрошення

Завдяки роботі ЗСУ вже вдалося звільнити значну територію України, зокрема площі сільгоспугідь. По цих землях першочерговим завданням є їх швидке розмінування і підготовка до весняно-польових робіт

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що 200 млн грн виділено на відновлення системи зрошення на контрольованій території України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Завдяки роботі ЗСУ вже вдалося звільнити значну територію України, зокрема площі сільгоспугідь. По цих землях першочерговим завданням є їх швидке розмінування і підготовка до весняно-польових робіт. Крім того, вже виділено 200 млн грн на відновлення системи зрошення на контрольованій території, що дозволить збільшити врожайність, — зазначив він.

За словами Висоцького, завдяки співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) було безплатно розподілено понад 30 тис. рукавів для тимчасового зберігання збіжжя. Мовиться про додаткове зберігання для понад 5 млн т агропродукції, а також необхідне технічне обладнання для наповнення цих рукавів та їхнього розвантаження.

Він також зауважив, що прямі та непрямі фінансові збитки у сільському господарстві за цей рік через війну можуть становити близько $40 млрд.

Нагадаємо, після переведення бізнесу з тимчасово окупованих територій його необхідно перереєструвати. Це можна зробити дистанційно.

28 вересня 2022 року за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО відбувся Меліоративний форум “Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України” спільно з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Міністерством аграрної політики та продовольства України, який відвідало понад 500 учасників онлайн, серед яких агровиробники, представники громад та водокористувачі.

Кабінет міністрів визначив механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи помпових станцій, які використовуються для зрошення земель.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...