Новини / Політика / Рослинництво     11 жовтня 2021 14:34

Мінагрополітики хоче втричі зменшити вартість води для зрошення

Мінагрополітики хоче внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості

Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Читайте: Україна відстоює власні інтереси в глобальній торговій політиці

Класи напруги для споживачів електричної енергії:

I клас — ступінь напруги 27,5 кВ та більше. Приєднані безпосередньо до електростанцій. У категорію потрапляють промислові підприємства зі споживанням 150 млн кВт.год/місяць;

II клас — ступінь напруги менш як 27,5 кВ.

Мінагрополітики пропонує два шляхи переведення інфраструктури зрошення на I клас напруги

1.Технічна модернізація ліній електропередач (ЛЕП), які йдуть до насосних станцій та іншого обладнання, для підняття ступеня напруги в них до рівня не менше 27,5 кВ.

Практично не можливо здійснити, оскільки охоронні зони більш потужніших ЛЕП є більшими за поточні, а можливості надання додаткових земельних ділянок для їх розширення, як правило, немає.

2. Прийняття рішення НКРЕ щодо віднесення водогосподарських організацій до I клас споживачів, як це зроблено щодо промислових підприємств зі споживанням 150 млн кВт. год/місяць, а також щодо споживачів, які безпосередньо приєднані до електростанцій.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Україна та Пакистан співпрацюватимуть в розвитку агросектора. 

Джерело: AgroPolit.com

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також