Новини / Політика     20 липня 2020 12:50

В уряді згадали про Стратегію зрошення та дренажу в Україні

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни

Відновлення зрошення стане додатковим фактором розвитку АПК південних областей. Про це під час круглого столу «Відновлення зрошення в зонах ризикового землеробства» заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

За його словами, у міністерстві працюють над реалізацією Стратегії з зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Відновлення зрошувальних систем забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південних регіонах та реалізацію аграрного потенціалу всієї України.

«Питання відновлення зрошення потребують нагальної уваги. Впровадження Стратегії та спільних напрацювань дозволить ефективніше реалізовувати наш аграрний потенціал, зокрема, збільшити обсяг виробництва агропродукції, створити нові робочі місця, залучити інвестиції та стимулювати розвиток бізнесу на селі», – зауважив Ігор Петрашко.

Читайте: Ферма з вирощування та експорту равликів за 70 000 євро 

Крім того, питанням для обговорення під час зустрічі керівництва міністерства з представниками Одеської ОДА, керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерами і виноробами стала тема посухи та механізмів підтримки сільгоспвиробників. Серед можливих інструментів озвучувались такі, як податкові пільги, здешевлення кредитів, інструмент портфельних гарантій, впровадження нового напряму держпідтримки – агрострахування та інші.

До речі, за висновками Інституту водних проблем і меліорації, із 31 млн га української ріллі близько 60% (18,65 млн га) сьогодні належить до площ із дефіцитом вологого забезпечення. А близько 3 млн га угідь степових регіонів — у зоні з критичним дефіцитом вологи (тобто у посушливий рік вегетація на них взагалі неможлива).

Наразі стоїть питання у найближчі роки відновити полив на площі майже 1,2 млн га в зонах навколо водосховищ, великих магістральних каналів із наявними насосними станціями та іншими міжгосподарськими системами.

У більшості випадків інфраструктура для систем зрошення потребує великих капіталовкладень. Лише при відновленні або модернізації існуючих систем (разом із придбанням обладнання для зрошення) інвестиції становлять $0,12–0,23 на 1 кв. м комунікацій. Залежно від складності робіт і вартості техніки їх окупність може сягати восьми років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що конкуренція на світовому ринку горіхів стрімко зростає.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також