Новини    01 вересня 2022 19:48

Уряд встановив дотації на відновлення помпових станцій для зрошення земель

Змінами передбачено механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам, які використовують меліоровані землі, а також організаціям водокористувачів, для відновлення переданих у власність таким організаціям непрацюючих помпових станцій

Кабінет міністрів визначив механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи помпових станцій, які використовуються для зрошення земель. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Agravery.

Зокрема, рішенням уряду внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, та до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.

Змінами передбачено механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам, які використовують меліоровані землі, а також організаціям водокористувачів, для відновлення переданих у власність таким організаціям непрацюючих помпових станцій або показники продуктивності яких є нижчими за визначений Кабміном рівень.

“Визначено також процедури подання документів, їх розгляду комісією, прийняття рішення щодо виплати бюджетної дотації та механізм спрямування коштів”, – зазначив Мельничук.

Кабмін також визначив показники продуктивності помпової станції, яка передана у власність організації водокористувачів, а також передбачив, що організація водокористувачів має право на бюджетну дотацію на передану їй у власність помпову станцію у разі, коли така станція має певний відповідний рівень продуктивності.

Нагадаємо, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич заявив, що наразі Міністерство активно працює над запуском проєктів, зокрема зі зрошення.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...