Новини / Політика     05 січня 2023 14:14

Відновлення агросектору займе 2-3 роки – Висоцький


Аграрний сектор України багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час телемарафону.

“Все залежатиме від напрямку агросектору. Звісно, найшвидший цикл відновлення – в рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але, якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2-3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Висоцький наголосив, що, попри повномасштабну агресію Росії, українські фермери в усіх куточках України, де це було можливо, продовжували польові роботи.

“Зібрана інформація по посівних площах на 2023 рік показує, що всі ми віримо в ЗСУ і ця віра допомагає аграріям зараз готуватися до посіву максимально можливих площ уже цієї весни”, – повідомив чиновник.

Нагадаємо, основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну свідчать, що втрати можуть становити близько 40 млрд доларів.

Поступове відновлення економіки прогнозують у третьому кварталі наступного року, що пов’язують з ймовірним закінченням гарячої фази війни. Дані оприлюднила директорка аналітичного департаменту інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан.

За 2022 рік світова економіка втратить $1 трильйон внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також