Новини    23 травня 2023 20:54

Українським фермерам компенсують витрати на органічну сертифікацію

Підтримку зможуть отримати сертифіковані малі та середні органічні підприємства, які реалізують свою продукцію на внутрішньому ринку

Проєкт “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства” (COA) збирається підтримати українських органічних операторів – компенсувати вартість органічної сертифікації, передає SEEDS.

Підтримку зможуть отримати сертифіковані малі та середні органічні підприємства, які реалізують свою продукцію на внутрішньому ринку та мають намір продовжити органічну сертифікацію у 2023 році.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Для того, аби отримати допомогу, потрібно подати заповнені заявки до 31.05.2023 року.

В першу чергу кошти надаватимуться операторам з таких областей України: Київська, Чернігівська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Херсонська, Сумська, Запорізька, Одеська, Полтавська, Миколаївська, Черкаська, Кіровоградська та Луганська. Потім слідує решта областей зі сходу на захід країни, – мовиться у повідомленні.

Фінансуватимуться витрати на сертифікацію у розмірі до 1000 євро на одного оператора. Оскільки фактична вартість витрат на отримання органічного сертифіката у 2023 році для більшості операторів ще невідома, компенсація вартості сертифікації буде здійснюватися у розмірі витрат на таку сертифікацію у 2022 році, додали у Проєкті.

Нагадаємо, велика німецька мережа органічної продукції шукає українських виробників для співпраці, повідомляє “Дія.Бізнес”.

Мінагрополітики та Держпродспоживслужби спільно з фахівцями швейцарсько-української програми QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів, які суттєво постраждали через війну. Напрацьований план представили в Мінагрополітики.

На підприємстві “Органічна теплиця”, що на Харківщині, ще з лютого розпочався новий сезон. Вже зараз тут збирають овочі для постачання в торговельні мережі. Триватиме сезон до середини грудня. До того ж цьогоріч в ПП планують збільшити площу, додати ще 0,5 га теплиць.

Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проєкту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Агрофірма “Світанок” з Харківської області отримала перший офіційно зафіксований урожай органічного волоського горіха – близько 9,8 т у шкарлупі.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

З 1 листопада 2022 року припинився імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Проєкт “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства” та “Фонд майбутнього” надали 560 тис. євро допомоги для 170 українських виробників органічної продукції та організацій сектору, що постраждали від війни.

Для експортерів запущено дашборд “Експорт української органічної продукції” з ексклюзивними даними про статистику експорту органічної продукції України. Цей інструмент дає можливість оцінити обсяги експорту в розрізі товарних груп, країн, типів транспорту за 2021-2023 роки.

FARMERHOOD (укр. Фермерське Братерство) — це довгостроковий проєкт, який стартував в Україні та США. Він спрямований на допомогу українським фермерам, які зазнали наслідків через війну на територіях України і наразі потребують підтримки.

Освітній проєкт для молоді “Розумний город”, започаткований компанією “Контінентал”, стартував учетверте. У межах ініціативи діти вивчають основи агрономії, технології землеробства та вже другий рік поспіль здобувають досвід у волонтерстві. Адже з вирощених учасниками проєкту овочів готують сухі борщі, а з лікарських трав формують чай для українських захисників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...