Новини    22 жовтня 2022 13:28

В Україні з 1 листопада заборонять імпорт коньяків, які не відповідають техумовам виробництва


З 1 листопада 2022 року припиняється імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Української корпорації по виноградарству і виноробній промисловості “Укрвинпром”.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС, що вступила в дію 1 вересня 2017 року, передбачає взаємний захист певної кількості географічних зазначень (ГЗ), серед яких “Коньяк” в Україні.

Використання назви з ГЗ Cognac/”Коньяк” для продуктів, які походять з третіх країн, не відповідають технічним умовам виробництва Коньяку, з цього моменту забороняється на території України.

24 січня 2022 року в результаті прийняття нових нормативних актів, що включають захист ГЗ, найменування Cognac було включене до митного реєстру, що є обов’язковою умовою для введення в дію захисту ГЗ Cognac на території України.

Було встановлено перехідний період, щоб імпортери змогли змінити етикетки на своїй продукції, що не відповідає цьому ГЗ. Перехідний період було продовжено до 31 жовтня 2022 року (включно), враховуючи обставини в Україні.

З 1 листопада 2022 року корпорація “Укрвинпром” спільно з Національним міжпрофесійним бюро Коньяку є відповідальними за захист ГЗ Cognac на території країни і за кордоном та будуть вживати необхідних заходів проти продукції, імпортованої та представленої під найменуванням Cognac та/або “Коньяк”, якщо вони не відповідають технічним умовам відповідно до Угоди про асоціацію, підписаної між ЄС та Україною.

Довідка: Українська корпорація з виноградарства і виноробної промисловості “Укрвинпром” — професійне галузеве формування агропромислового комплексу України, покликане підтримувати, захищати та розвивати виноградарсько-виноробну галузь України. Основна мета співпраці з ключовими для розвитку галузі державними органами влади і міжнародними організаціями — створення галузевих законодавчих ініціатив та впровадження національного бренду “Wine of Ukraine”.

Національне міжпрофесійне бюро Коньяку — міжпрофесійна організація, створена у межах французької правової системи на паритетних умовах між виробниками та торговими домами. Її головним призначенням є економічний розвиток галузі та представлення загальних інтересів її учасників.

Нагадаємо, “Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...