Новини    29 березня 2023 19:44

Швейцарія підтримає відновлення українського органічного виробництва

Наразі галузь показує негативну динаміку через війну, на її відновлення знадобиться не менше двох років

Мінагрополітики та Держпродспоживслужби спільно з фахівцями швейцарсько-української програми QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів, які суттєво постраждали через війну. Напрацьований план представили в Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Тарас Висоцький зауважив, що сторони погодили основні напрямки спільної діяльності, глобальні цілі задля відновлення й підтримки органічного й молочного сектору.

Наразі галузь показує негативну динаміку через війну, на її відновлення знадобиться не менше двох років. Проєкти підтримки органічного та молочного виробництва потребують ресурсів та часу.

Так, серед пунктів плану вдосконалення нормативно-правової бази України та приведення її у відповідність до законодавства ЄС, збільшення торговельних можливостей органічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, а також – реалізація контролю якості продукції.

Наступним кроком українсько-швейцарської співпраці стане підписання Меморандуму. Програма підтримки органічного та молочного сектору розрахована на чотири роки.

Довідка. QFTP (Quality FOOD Trade Program) – швейцарсько-українська програма “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”. Програма здійснюється за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Нагадаємо, на підприємстві “Органічна теплиця”, що на Харківщині, ще з лютого розпочався новий сезон. Вже зараз тут збирають овочі для постачання в торговельні мережі. Триватиме сезон до середини грудня. До того ж цьогоріч в ПП планують збільшити площу, додати ще 0,5 га теплиць.

Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проєкту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Агрофірма “Світанок” з Харківської області отримала перший офіційно зафіксований урожай органічного волоського горіха – близько 9,8 т у шкарлупі.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

З 1 листопада 2022 року припинився імпорт до України іноземної продукції з етикетками Cognac/”Коньяк”, що не відповідають технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Проєкт “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства” та “Фонд майбутнього” надали 560 тис. євро допомоги для 170 українських виробників органічної продукції та організацій сектору, що постраждали від війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...