Новини / Рослинництво     06 лютого 2019 17:50

Гліфосат призвів до 45 тис. смертей. Учених, що довели небезпеку гербіциду, хотіли вбити

Двох науковців Чанна Джаясумана та Сарат Гунатилаке, які довели зв'язок гліфосату та хронічної хвороби нирок, хотіли вбити та погрожували розправою. Вони довели, що від ниркової недостатності, спричиненої гербіцидом, померло як мінімум 25 тис. мешканців Шрі-Ланки та 20 тис. – Центральної Америки.

Про це повідомляє «ГМО Обзор».

15 лютого 2019-го після 15 років досліджень вчені отримають американський аналог Нобелівської премії – «Наукова свобода та відповідальність» Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS) та приз у розмірі $5 тис.

1994-го фермери, які вирощували рис на Шрі-Ланці почали масово хворіти на хронічну хворобу нирок. Епідемію взялися розслідувати Чанна Джаясумана та Сарат Гунатілаке. Науковці виявили: гліфосат, який розповсюджували на плантаціях, «переміщав» миш’як, кадмій та інші важкі метали в нирки тих, хто пив забруднену воду поблизу угідь. Це призводило в майбутньому до ниркової хвороби.

ЧитайтеВ ЄС продовжили дозвіл на використання гліфосату

2014-го науковці вперше опублікували результати своїх експериментів та висновки в Міжнародному журналі екологічних досліджень. Документ викликав значний резонанс. Його завантажили 23 тис. разів, що є значним показником у науковому світі.

2015-го під тиском громадськості за активної підтримки вчених президент Шрі-Ланки заборонив імпорт гліфосату. 2018-го Шрі-Ланка зняла заборону, однак припинила використовувати гербіцид на чайних та інших плантаціях.

Раніше Landlord повідомляв: попри те що раніше Емануель Макрон ставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2021 р., днями під час дебатів він визнав, що зробити це неможливо, оскільки такі заходи приведуть до знищення сільського господарства.

Рослинництво        01 березня 2019 15:58

У Бразилії вирішили не забороняти гліфосат. Проте ввели обмеження

Агентство Anvisa у Бразилії провело серію досліджень і дійшло висновку, що підтверджень канцерогенних властивостей гліфосату немає. На підставі цього було запропоновано підтримати схвалення продукту, але з певними обмеженнями.

Про це повідомляє Agroxxi.

Гліфосат належить до гербіцидів, найчастіше використовуваних у Бразилії. Наряду з іншими країнами (США, Канада, Франція) бразилійці провели дослідження безпечності гліфосату в рамках загального процесу переоцінки цього активного інгредієнта.

Переконливих доказів того, що гліфосат володіє будь-якими властивостями, котрі можуть спричиняти рак або інші серйозні патології, зокрема вади розвитку плода, у дослідженні не отримано.

Читайте: Посуха знищує посіви австралійської пшениці. Виробництво впало до 11-річного мінімуму

Було проаналізовано 22 704 проби води, із них тільки в 0,03% випадків вміст гліфосату перевищував допустиму межу. Це дало підстави для висновку, що споживачі продуктів харчування можуть не турбуватися про якість продукції, виробленої з використанням цього пестициду.

У Бразилії дозволено використовувати гліфосат для таких культур, як бавовник, цитрусові та плодові дерева, цукрова тростина, кавове і какао-дерево, евкаліпт, тютюн, виноград, кукурудза, соя, пшениця, жито, овес, рис. В аматорському садівництві  застосування концентрованого гліфосату заборонено.

Як повідомляв Landlord, попри те що раніше Емануель Макрон ставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2021 р., нещодавно він визнав, що зробити це неможливо, оскільки такі заходи приведуть до знищення сільського господарства.

Поділися

Рослинництво        30 січня 2019 11:43

Заборона гліфосату вб’є сільське господарство: Макрон зрікається своїх планів

Попри те що раніше Емануель Макрон ставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2021 р., днями під час дебатів він визнав, що зробити це неможливо, оскільки такі заходи приведуть до знищення сільського господарства.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

«Я знаю, що деякі хотіли б, щоб гліфосат був заборонений відразу, але я кажу вам, що це неможливо. Це вбило б наше сільське господарство», – сказав президент Франції.

Читайте: У Франції введено негайну заборону на засіб від бур’янів, що містить гліфосат

Макрон також висловив думку, що повного скорочення використання французькими фермерами гліфосату неможливо досягти навіть через три.

Французькі екологи піддали різкій критиці «зречення» президента, який раніше визнавав, що гліфосат, основний компонент найпоширеніших гербіцидів, є небезпечним і повинен бути вилучений з ринку якомога швидше.

Як повідомляв Landlord, у Франції з 1 січня підвищили податок на використання ЗЗР, які забруднюють навколишнє середовище.

Поділися

Рослинництво        17 січня 2019 13:25

У Франції введено негайну заборону на засіб від бур’янів, що містить гліфосат

Французький суд встановив негайну заборону на ЗЗР Roundup Pro 360, створений на основі гліфосату, визнавши його небезпечним. Компанія Bayer, якій належить виробник препарату – Monsanto, заявляє про свою незгоду з цим рішенням.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Суд у Ліоні ухвалив, що дозвіл французького агентства з охорони навколишнього середовища ANSES, виданий у 2017 р. на препарат Roundup Pro 360, не враховує потенційні ризики для здоров’я.

ЧитайтеРиба годує рослини – створено унікальний акваріум для вирощування овочів

Незважаючи на схвалення Євросоюзом активної речовини (гліфосату), суд визнав, що гербіцид Roundup Pro 360 є потенційно канцерогенним продуктом для людей, імовірно токсичним для репродукції людини і для водних організмів. У своєму рішенні суд спирався на наукові дослідження та експерименти на тваринах.

Таким чином, продаж, поширення і використання гербіциду RoundUp Pro 360 на сьогодні заборонено.

Компанія Bayer, яка у зв’язку із забороною нестиме збитки, заявляє про безпечність засобу: «Ця рецептура продукту, як і всі засоби захисту рослин, пройшла сувору оцінку французької влади (ANSES)».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Канаді гліфосат схвалено для подальшого використання в сільському господарстві країни. Завершено дослідження, в якому встановлено, що продукти гліфосату не несуть небезпеки для людей або довкілля, якщо вони правильно промарковані й використовуються належним чином.

Поділися

Рослинництво        15 січня 2019 13:38

У Канаді зроблено висновок про безпечність гліфосату

У Канаді завершено дослідження, в якому встановлено, що продукти гліфосату не несуть небезпеки для людей або довкілля, коли вони правильно промарковані й використовуються належним чином. Цей компонент гербіцидів схвалено для подальшого використання в сільському господарстві країни.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Дослідження проводилося Міністерством охорони здоров’я Канади на вимогу екологічних груп. У ньому спростовано аргументи про те, що гліфосат (інгредієнт гербіцидів, зокрема Roundup від Monsanto), викликає рак.

Приводом для дослідження стало присудження в судовому процесі проти компанії Monsanto багатомільйонної компенсації позивачеві, оскільки присяжні вирішили, що ракове захворювання позивача спровокувала робота з гліфосатом.

ЧитайтеХто найбідніший у світі (ІНФОГРАФІКА)

Канадське МОЗ доручило 20 незалежним ученим вивчити результати роботи своїх колег. У дослідженні зроблено висновок, що підстав для про переоцінки застосування гліфосату немає.

Наразі немає даних, що гліфосат викликає рак при нинішніх рівнях впливу. Тому канадське агентство з регулювання боротьби зі шкідниками схвалило гліфосат для подальшого використання в Канаді з деякими додатковими вимогами до маркування.

Гліфосат використовується в більш ніж 130 канадських продуктах і застосовується багатьма фермерами для захисту рослин від бур’янів.

Landlord раніше повідомляв про те, що Емануель Макрон поставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2020 р.

Поділися

Рослинництво        26 листопада 2018 12:33

Відмова від пестицидів коштуватиме Франції 5 млрд євро

Незважаючи на те, що Емануель Макрон поставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2020 р., застосування пестицидів у сільському господарстві в країні навпаки зросло. Наразі французький уряд збирається виділити з бюджету 5 млрд євро, щоб забезпечити реалізацію проекту Ecophyto.

Про це повідомляє superagronom.com.

Уряд Франції запланував скорочення застосування аграріями хімічних продуктів на 25 % до 2020 р. (порівняно з 2008-м) і на 50 % до 2025 р. І хоча наближається вже третій етап реалізації проекту Ecophyto, французькі фермери все ще не готові відмовитися від пестицидів. Навпаки, за 2014–2016 рр. використання фітосанітарних продуктів у країні зросло на 12 %, а у 2017-му – на 0,3 %.

Читайте: Ерідон придбає дві миколаївські компанії

Проект Ecophyto, який  стартував у 2008 р., передбачає добровільну відмову від гліфосату та національні плани зі скорочення обсягів фітосанітарних продуктів.

«Наразі у нас всіх одна мета — зменшити використання фітофармацевтичних препаратів при вирощуванні культур. На це французький уряд збирається виділити з бюджету 5 млрд євро», — наголосив міністр сільського господарства Франції Дідьє Гійом.

Конкретні рішення для скорочення кількості агрохімічних продуктів у сільськогосподарському виробництві вже є. Як приклад наводять мережу Dephy, яка підтримує 30 тис. органічних і звичайних ферм у зменшенні використання пестицидів, завдяки чому відзначено помірне зниження обсягів застосування пестицидів на всіх етапах виробництва агропродукції, в середньому на 10–15 %.

Landlord писав раніше про те, українцям дозволили утилізувати пестициди за кордоном.

Поділися
Показати ще