Новини / Рослинництво     06 лютого 2019 17:50

Гліфосат призвів до 45 тис. смертей. Учених, що довели небезпеку гербіциду, хотіли вбити

Двох науковців Чанна Джаясумана та Сарат Гунатилаке, які довели зв'язок гліфосату та хронічної хвороби нирок, хотіли вбити та погрожували розправою. Вони довели, що від ниркової недостатності, спричиненої гербіцидом, померло як мінімум 25 тис. мешканців Шрі-Ланки та 20 тис. – Центральної Америки.

Про це повідомляє «ГМО Обзор».

15 лютого 2019-го після 15 років досліджень вчені отримають американський аналог Нобелівської премії – «Наукова свобода та відповідальність» Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS) та приз у розмірі $5 тис.

1994-го фермери, які вирощували рис на Шрі-Ланці почали масово хворіти на хронічну хворобу нирок. Епідемію взялися розслідувати Чанна Джаясумана та Сарат Гунатілаке. Науковці виявили: гліфосат, який розповсюджували на плантаціях, «переміщав» миш’як, кадмій та інші важкі метали в нирки тих, хто пив забруднену воду поблизу угідь. Це призводило в майбутньому до ниркової хвороби.

ЧитайтеВ ЄС продовжили дозвіл на використання гліфосату

2014-го науковці вперше опублікували результати своїх експериментів та висновки в Міжнародному журналі екологічних досліджень. Документ викликав значний резонанс. Його завантажили 23 тис. разів, що є значним показником у науковому світі.

2015-го під тиском громадськості за активної підтримки вчених президент Шрі-Ланки заборонив імпорт гліфосату. 2018-го Шрі-Ланка зняла заборону, однак припинила використовувати гербіцид на чайних та інших плантаціях.

Раніше Landlord повідомляв: попри те що раніше Емануель Макрон ставив перед урядом Франції завдання відмовитися від гліфосату до 2021 р., днями під час дебатів він визнав, що зробити це неможливо, оскільки такі заходи приведуть до знищення сільського господарства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також