Новини / Садівництво     23 березня 2023 15:15

На Харківщині виростили перший органічний волоський горіх


Агрофірма “Світанок” з Харківської області отримала перший офіційно зафіксований урожай органічного волоського горіха – близько 9,8 т у шкарлупі.

Про це повідомив директор підприємства Олександр Колісник в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи“.

За його словами, саджанці волоського горіха сортів Костюженський, Кодрене, Кишенівський, Козак вони купували у розсадника Миколи Кіктенка – молдовського агронома з 50-річним досвідом.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На всі ці саджанці ми брали дозвіл “Органік Сатндарта”, тому що в Україні немає органічних розсадників, тож ми працюємо зі звичайними”, – сказав Колісник.

Також компанія вирощує органічний фундук, перший врожай якого офіційно планує зафіксувати цього сезону.

Основні сорти фундука у господарстві – Каталонський та Барселонський, а також запилювачі – Галле та Косфорд. Саджанці придбані у розплідників “Хмельницька універсальна компанія”, ФМ Батьківський Сад (Хмельницька область), Лакі Плантс (Київська область) та інших.

Читайте також: Як правильно сушити та зберігати горіхи взимку: поради

Нагадаємо, біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також