Новини    06 грудня 2022 17:33

Українські садівники відмовляються від вирощування яблука на користь кісточкових культур – це може спричинити проблеми

Зараз багато хто викорчовує яблуневі сади й хоче масштабно заходити в персик і абрикос

Масове викорчовування яблуневих садів в Україні та перехід на вирощування кісточкових культур може стати проблемою для переробників. Таку думку висловив власник ФГ “Роси Буковини” Богдан Малий, передає EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він не планує розвивати вирощування черешні. Оскільки не вистачає працівників, збирання ягоди виходить дуже дорогим. Більш перспективним він вважає вирощування слив та яблук, а ще груш.

“Також для асортименту додамо трохи абрикосу та персика наступного року. Зараз багато хто викорчовує яблуневі сади й хоче масштабно заходити в персик і абрикос. Зокрема це може стати проблемою для переробних заводів, адже не буде технічного яблука. Так, зараз є надвиробництво внаслідок того, що у 2010-2012 роках всі посадили дуже багато яблуневих садів. Особливо у нас у Чернівецькій області”, – розповів Малий.

Нагадаємо, значне розширення плантацій лохини, яке відбувається останнім часом в Україні, не знизить ціни на продукцію, а призведе до банкрутства частини виробників. Таку думку висловив консультант з ягідництва Віктор Фарафонов у своїй колонці на AgroTimes.

За оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...