Новини    09 липня 2023 16:24

Українські фермери переходять на вирощування овочів замість садівництва

Фермери не вважають рентабельність садової продукції достатньо стабільною

Садівничу галузь очікує поступове переформатування з одних культур на інші або на інші види землеробства, таку думку в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” висловив співзасновник господарства агрофірми “Сади України” Володимир Шерстюк (Дніпропетровська область), передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фермер зазначив, що багато його знайомих садівників сьогодні викорчовують сади під овочі, яких не вистачає в Україні.

Хоча він вважає рентабельність садової продукції на рівні 20% поки що цілком прийнятною, проте вона, на його думку, не є стабільною.

А в яблуці — так просто надвиробництво, — пояснив Шерстюк. — Певну перспективу має груша, проте, напевно, і в груші воно скоро настане. Але це також закономірний процес: слабкі виробники підуть, сильні залишаться. У принципі, у садівництві йде нормальна конкурентна боротьба. Та й багато хто вже працює на експорт — ми поступово переходимо від декларацій та реально стаємо частиною цивілізованого ринку.

Нагадаємо, ТОВ “Поділля овочі” планує побудувати склади зберігання для овочів вже до осені. Це дозволить підприємству розширити період продажу цибулі з вересня по березень. Тоді ж можна буде додати і виробництво моркви, адже продавати з поля її невигідно.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС

Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.

Євросоюз розпочав впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (САР) з 1 січня 2023 року. Після того як 13 грудня останнім було схвалено стратегічний план Нідерландів, схвалення всіх 28 стратегічних планів нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) було завершено.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

Минулі 15 років овочі в Україні дорожчі, ніж в Європі. І проблема не в землі, чи у методах вирощування, а у відсутності системності.

Аграрії Львівської області планують збільшити виробництво овочів. Водночас повністю закрити дефіцит на ринку навряд чи зможуть, оскільки овочівництво потребує кількох років досвіду, зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту з агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Капуста, морква та цибуля найбільше подорожчали в Україні від початку року. Натомість споживчі ціни на гречані крупи у квітні 2023 року зменшились проти грудня 2022 року на 19,9%, на буряк — на 20%. Це найбільш суттєве зниження серед 33 найменувань продуктів  за даними Держстату.

Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...